نگاهی به مراسم هفته آشپزی ایتالیا

به گزارش مجله استخدام جدید، ایلنا/ این خبر پیرامون نگاهی به مراسم هفته آشپزی ایتالیا برای شما مخاطبان گرامی نوشته شده است.

نگاهی به مراسم هفته آشپزی ایتالیا

به مناسبت هفتمین دوره هفته آشپزی ایتالیایی در دنیا، سفارت ایتالیا در همکاری با دفتر موسسه تجارت خارجی ایتالیا ICE در تهران، مجموعه ای از رویدادهای نوآورانه را با هدف ترویج و ارج نهادن به کیفیت محصولات غذایی و نیز فرآیند تولیدشان به سبک و سیاق کشورمان ترتیب داد که این امر با گذری از دنیای خوراک محقق شد که مسیر آن به وسیله سرآشپز جوزپه دی بلا و طبخ کننده حرفه ای پیتزا ماریو بلکاسترو که از جانب فدراسیون آشپزی ایتالیا و به همین مناسبت به تهران آمده بودند، شکل گرفت.

مجموعه مراسم مذکور در مرکز ایران با یک شوی آشپزی مختص پخت پیتزای ناپلی در رستوران سینسیر شروع شد (در تاریخ 14 نوامبر) و پس از آن با یک ناهار حرفه ای و ممتاز در هتل اسپیناس پالاس ادامه یافت که الهام گرفته از ترکیب سنت، خلاقیت و نوآوری بود (در تاریخ 16 نوامبر). در نهایت، این رویدادها در بنلی لانژ (در تاریخ 18 نوامبر) با به نمایش گذاشتن آداب و رسوم آشپزی محلی به سرانجام رسید. در این مراسم، غذاهایی مرتبط با سنتهای خاص محلی ایتالیا ارائه شدند. موضوع محوری رویداد آخر اصالت آشپزی ایتالیایی و رژیم غذایی مدیترانه ای بود که همراستا با موضوع این دوره از هفته آشپزی ایتالیایی است: بر سر میز با غذای ایتالیایی، سلامت همراه با طعم خوش

در طول سه مراسم فوق که بیش از 200 نفر از فعالان مالی، رستوران داران، خبرنگاران، اینفلوئنسرها و چهره های مطرح دنیای هنر و نمایش در آن حضور یافتند، دو سرآشپز ایتالیایی، محصولات غذایی و دستور پخت های ایتالیایی را به وسیله مجموعه ای از نمایش های آشپزی که بسیار مورد توجه نهاده شد، شرح و شرح دادند. در جریان این رویدادها به نامزدی آشپزی ایتالیا برای درج در لیست میراث فرهنگی بشری غیر مادی یونسکو نیز اشاره شد و بعلاوه، در پیوند با هفته زبان ایتالیایی در دنیا که به تازگی به سرانجام رسیده، چند ویدئو نیز که از سوی بنیاد Casa Artusi تهیه شده و مرتبط با گستره زبان و فرهنگ آشپزی ایتالیایی بود، به نمایش عایدی.

منبع: همگردی
انتشار: 29 آبان 1402 بروزرسانی: 29 آبان 1402 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2344

به "نگاهی به مراسم هفته آشپزی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به مراسم هفته آشپزی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید