واکنش کاخ سفید به جاسوسی آمریکا از سران اروپا

به گزارش مجله استخدام جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی تشدید واکنش ها به افشای جاسوسی آمریکا از سران اروپا، کارین جین پیِر (Karine Jean-Pierre) معاون سخنگوی کاخ سفید در این ارتباط گفت: در سال 2014، ایالات متحده بازبینی اساسی رویکرد ما در زمینه نظارت خارجی را انجام داده و رئیس جمهور اوباما دستور داد تا رویکرد ما به شکل چشمگیری تغییر کند.

واکنش کاخ سفید به جاسوسی آمریکا از سران اروپا

معاون سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: با شرکاء و متحدان اروپایی خود کوشش خواهیم کرد به هر سوالی در این زمینه به وسیله کانال های امنیت ملی مناسب پاسخ دهیم.

به دنبال افشای جاسوسی آمریکا از سران اروپا، سخنگوی دولت آلمان دوشنبه بیان کرد که در حال پیگیری گزارش ها در این باره است.

استفان سایبرت سخنگوی دولت آلمان در این باره گفت: دولت فدرال این گزارش را مورد توجه قرار داده و با تمام سازمان های مرتبط دولتی و بین المللی برای شفاف سازی موضوع در تماس است.

کلمان بون وزیر امور اروپایی فرانسه نیز در واکنش به خبر همکاری اطلاعاتی آمریکا و دانمارک برای جاسوسی از مقامات اروپایی، گفت: در صورت اثبات، این مسئله بسیار جدی خواهد بود. این مسئله بی نهایت جدی است. باید ببینیم آیا متحدان اروپایی مان - دانمارکی ها- در همکاری با سرویس های (اطلاعاتی) آمریکا مرتکب خطا یا اشتباهی شده اند. اگر معین گردد که آمریکایی ها از رهبران اروپا جاسوسی می نموده اند؛ مسئله خیلی جدی خواهد بود. میان متحدان باید اعتماد و اندکی همکاری حاکم باشد؛ بنابراین این مسائل احتمالی را باید جدی گرفت. اما باید این موضوع اول آنالیز گردد و بعد در رابطه با (ادامه) همکاری تصمیم گیری کنیم.

بر اساس گزارش رسانه های اروپایی، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) با یاری دستگاه اطلاعاتی دانمارک از مقامات ارشد اروپا از جمله آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور این کشور جاسوسی نموده است.

پیر اشتینبرک نامزد پیشین صدارت حزب سوسیالیست چپ میانه آلمان هم از دیگر افرادی بوده که مورد جاسوسی قرار گرفته است.

مقامات دانمارکی تا به امروز واکنشی به این موضوع نداشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1717

به "واکنش کاخ سفید به جاسوسی آمریکا از سران اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کاخ سفید به جاسوسی آمریکا از سران اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید