وزیر نیرو: تعداد تصفیه خانه های آب را به 56واحد می رسانیم

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران- وزیر نیرو گفت: درطول هشت سال دولت تدبیر و امید هر 50 روز به طور متوسط یک سد مخزنی عظیم ملی وارد مدار شده است.

وزیر نیرو: تعداد تصفیه خانه های آب را به 56واحد می رسانیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های هفته سی و نهم پویش هر هفته #الف ب-ایران با حضور رییس جمهوری اضافه کرد: امروز و با بهره برداری از سد رمشت در استان کردستان چهل و نهمین سد ساخته شده در دولت تدبیر و امید وارد مدار شد.

وی ادامه داد: کوشش می گردد تعداد سدهای عظیم مخزنی ملی تا سرانجام این دولت به 57 سد برسد.

اردکانیان خاطرنشان ساخت: بدین ترتیب در این هشت سال هر 50 روز به طور متوسط یک سد مخزنی عظیم ملی وارد مدار شده است.

وزیر نیرو ادامه داد: امروز پویش هر هفته #الف ب-ایران در استان های خراسان شمالی و کردستان که هر دو از استان های مرزی مهم هستند طرح هایی را به ارمغان آورد.

وی اعتبار این پروژه ها را بالغ بر چهار هزار و 776 میلیارد تومان برشمرد.

اردکانیان اعلام نمود: همچنین تصفیه خانه آب در سقز، آب شیرین و گوارا را از سد چراغ ویس برای مردم این منطقه با جمعیت 140 هزار نفر در افق طرح تامین خواهد نمود.

وی گفت: این تصفیه خانه، چهل و سومین تصفیه خانه آب است که در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده و تا سرانجام دولت دوازدهم به 56 واحد می رسد.

به گفته اردکانیان، در دولت دوازدهم به طور متوسط هر دو ماه یک بار یک تصفیه خانه آب در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

وزیر نیرو ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب در کامیاران نیز برای جمعیت 87 هزار نفر امروز افتتاح می گردد که هفتاد و هفتمین تصفیه خانه فاضلابی است که تا به امروز در دولت تدبیر و امید به مدار بهره برداری آمده و تعداد این تصفیه خانه ها تا 101 واحد تا سرانجام دولت افزایش خواهد یافت.

اردکانیان اضافه کرد: در این دولت به طور متوسط هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب وارد مدار بهره برداری شده و این در حالی است که در ابتدای انقلاب تعداد تصفیه خانه فاضلاب به عدد انگشتان یک دست هم نمی رسید و مجموع این تصفیه خانه ها تنها 4 واحد بود.

وی گفت: همچنین واحد سوم نیروگاه بخار شیروان به مدار بهره برداری می آید که با افتتاح آن تا به امروز در این دولت 17 هزار و 600 مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه شده و این میزان تا سرانجام دولت به 20 هزار مگاوات خواهد رسید.

وزیر نیرو اضافه کرد: همانگونه که وعده شده به طور متوسط هر سال دو هزار و 500 مگاوات ظرفیت نیروگاهی کشور افزایش یافته است.

اردکانیان در عین حال گفت: علاوه بر پروژه های ساخت و سازی، پروژه های ساز و کاری نیز در بخش های آب و فاضلاب در دستور کار واقع شده است که هر چند این پروژه ها به طور مستقیم به ساخت سد یا نیروگاه ختم نمی گردد، اما تسهیل کننده اجرای پروژه ها، سرعت دهنده خدمت رسانی به مردم، افزایش راندمان و کاهش بروکراسی اداری است.

وزیر نیرو با اشاره به برقراری سامان جدیدی در مدیریت آب کشور، از استقرار مدیریت حوضه آبریز برای 9 رودخانه اصلی اطلاع داد.

وی یادآوری کرد: هفته گذشته پیروز شدیم با مشارکت سازمان امور اداری، استخدامی کشور ساختار جدید مدیریت آب کشور را نهایی و ابلاغ کنیم؛ به این معنا که معاونت آب وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب، یکی شدند و ساختار این شرکت، ساختار حوضه آبریز خواهد بود.

اردکانیان اعلام نمود: با مدیریت حوضه آبریز که یک مدیریت مشارکتی بین وزارتخانه های نیرو، جهاد کشاورزی، کشور و صمت، سازمان حفاظت محیط زیست و همه دستگاه های مرتبط با آب و نیز مجموعه های مردم نهاد و ظرفیت های دانشگاهی خواهد بود، برای استان های مستقر در هر حوضه آبریز این نوید را خواهد داد که در آینده از سد بعضی تنازعات استانی در موضوع آب فاصله جدی می گیریم و تمرکززدایی قابل ملاحظه ای در اجرای امور و طرح ها خواهیم داشت.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1507

به "وزیر نیرو: تعداد تصفیه خانه های آب را به 56واحد می رسانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: تعداد تصفیه خانه های آب را به 56واحد می رسانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید