خاتمه قرنطینه در اروپا

به گزارش مجله استخدام جدید، کشورهای اروپایی پس از هفته ها اجرای قرنطینه کامل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تدریج و با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی محدودیت ها را برای بازگشت به شرایط عادی زندگی شهروندان آسان می نمایند.

خاتمه قرنطینه در اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

از ایتالیا که اولین مقررات منع رفت و آمد در اروپا را به اجرا گذاشت تا انگلیس که پس از ناکامی در سیاست بدنام ایمنی گله ای دست به دامن قرنطینه شد، مدارس، شرکت های تجاری، فروشگاه ها به صورت مرحله ای در حال بازگشایی هستند.

در این رابطه نگاهی انداخته ایم به شرایط کشورهای مختلف در سراسر اروپا.

آلمان؛ بازگشایی فروشگاه ها و از سرگیری مسابقات فوتبال

دولت آلمان مدیریت مهار کرونا را به دولت های محلی فدرال واگذار نموده است. با این حال آنگلا مرکل صدراعظم المان تاکید نموده که در صورت افزایش دوباره آمار ابتلا ترمز اضطراری کشیده و محدودیت ها برقرار خواهد شد.

مسابقات فوتبال بوندسلیگا 16 می (27 اردیبهشت) پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگر از سرگرفته شد.

تمام فروشگاه ها با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی شده است.

مدارس برای مقاطع ابتدایی و دانش آموزانی که باید در امتحانات شرکت نمایند تاحدودی بازگشایی شده است

کنترل های مرزی از 15 می (26 اردیبهشت) آسان شده و محدودیت ها برای اتریش، فرانسه و سوئیس نیز از 15 ژوئن (26 خرداد) برداشته می گردد.

افراد از دو خانواده متفاوت می توانند با یکدیگر دیدار نمایند

تجمعات گروهی مانند جشنواره ها تا سرانجام ماه اوت ممنوع خواهد بود.

ایتالیا، چراغ سبز دولت به برگزاری مراسم خاکسپاری و سفرهای بیشتر

ایتالیا از 7 مارس (17 اسفند 1398) محدودیت های سخت گیرانه ای را برای مهار کرونا در شمال این کشور وضع کرد و به تدریج به تمام کشور توسعه داد. این محدودیت ها به گونه ای بود که افراد قادر به پیاده روی و ورزش در فضای آزاد دور تر از 200 متری منازل خود نبودند.

اوایل ماه گذشته بعضی محدودیت ها کاهش یافت و افراد قادر به انجام سفرهای بیشتر و طولانی تری هستند و می توانند با اقدام خود در گروه های کوچک دیدار نمایند. سفر بین مناطق مختلف کشور قرار است از 3 ژوئن (14 خرداد) آسان گردد.

رستوران ها و کلوپ های شبانه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و میزبانی تعداد مشتری های کمتر از 18 می (29 اردیبهشت) بازگشایی شد

آرایشگاه ها، فروشگاه ها، موزه ها و کتابخانه ها نیز از 18 می بازگشایی شد و گروه های ورزشی قادر به انجام تمرینات هستند

تجمع در کلیساهای کاتولیک، با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک صورت از 18 می (29 اردیبهشت) برقرار شد.

امکان برگزاری مراسم خاکسپاری با حداکثر 15 نفر

مدارس تا سپتامبر(شهریور) بازگشایی نخواهد شد.

سالن های بدن سازی و سالن های استخر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، از 25 می (5 خرداد) بازگشایی شد.

فرانسه؛ سرانجام احتیاج به مجوز ترددهای کوتاه

دولت فرانسه مقررات سخت گیرانه ای را از 17 مارس (27 اسفند 1398) به اجرا گذاشت، به طوریکه افراد برای خروج از منزل احتیاج به مجوز تردد داشتند. این محدودیت ها از 11 می برای سفر تا شعاع 100 کیلومتری منزل افراد برداشته شد؛ هرچند هنوز برای سفرهای طولانی تر افراد به مجوز احتیاج دارند.

فرانسه در نقشه قرنطینه به دو بخش قرمز و سبز تقسیم شده است. در بخش قرمز از جمله پاریس پارک ها، مدارس و بوستان ها فعلا تعطیل است.

در بخش های سبز مدارس و مهدکودک ها برای دانش اموزان 11 تا 15 سال از 18 می (29 اردیبهشت) بازگشایی شد؛ اما بیشتر از 15 دانش اموز در هر کلاس نباید حاضر گردد.

تمام فروشگاه ها، آرامگاه ها و مناطق تفریحی می توانند بازگشایی شوند اما رستوران ها همچنان تعطیل خواهد بود.

تجمعات بیش از 10 نفر مجاز است اما افراد سالمند و آسیب پذیر باید احتیاط بیشتری به خرج دهند.

ایرلند؛ طرح پنج مرحله ای عبور از قرنطینه و اجازه برگزاری مراسم ازدواج به صورت محدود

محدودیت های ایرلند از انگلیس سخت تر بود و شهفرایندان تا شعاع دو کیلومتر بیشتر قادر به خروج از منازل خود نبودند. اما دولت طرحی را برای عبور از قرنطینه در پنج مرحله برنامه ریزی نموده که از 18 می (29 اردیبهشت) کلید خورد. براساس این طرح محدودیت ها هر سه هفته اسان می گردد.

مدارس تا سپتامبر آینده تعطیل خواهد بود اما از 18 می (29 اردیبهشت) افراد شاغل که قادر به انجام دورکاری نیستند با رعایت نکات بهداشتی به محل کار خود بازگشتند.

شهفرایندان می توانند با دوستان و خویشاوندان، تا شعاع 5 کیلومتری منازل خود دیدار نمایند. همچنین مسافران خارجی به ایرلند باید تا 14 روز خود را قرنطینه نمایند.

مهدکودک ها برای فرزندان مشاغل ضروری از 29 ژوئن (9 تیر) بازگشایی و تا 20 ژوئیه (30 تیر) برای سایر افراد در دسترس خواهد بود.

محدودیت ها برای دیدار های اجتماعی در فضای باز از 8 ژوئن (19 خرداد) برداشته شده و شهفرایندان قادر خواهند بود تا شعاع 20 کیلومتری منازل خود تردد نمایند.

برگزاری مراسم عروسی و تجمعات مذهبی از 20 ژوئیه (30 تیر) با شرکت دوستان و خویشاوندان مجاز خواهد بود.

فروشگاه های غیرضروری کوچک (مانند البسه و لوازم الکترونیکی) به این شرط که تعداد کارکنان و مشتری ها کم باشد از 8 ژوئن و فروشگاه های عظیم تر از 29 ژوئن (9 تیر) بازگشایی خواهد شد.

بلژیک؛ اجازه برگزاری گردهمایی های 4 نفره

دولت بلژیک از 10 می (21 اردیبهشت) به شهفرایندان بلژیکی اجازه داد تا با خویشاوندان خود در گردهمایی های چهار نفره دیدار نمایند.

بزازی ها از 4 می (15 اردیبهشت) و سایر فروشگاه ها از 11 می (22 اردیبهشت) با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی بازگشایی شد.

بازارها، موزه ها و باغ وحش ها با رعایت نکات بهداشتی از 18 می (29 اردیبهشت) بازگشایی شد. بازارها محدود به حداکثر 50 غرفه و موزه ها نیز با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و معین جهت تردد گردشگران برپا شده است.

آرایشگاه ها از 18 می بازگشایی شد و رستوران ها و کافه ها نیز از 8 ژوئن (19 خرداد) بازگشایی می گردد.

با این حال هیچ گونه تجمع فرهنگی یا ورزشی تا پیش از 30 ژوئن (10 تیر) برگزار نخواهد شد.

هلند؛ آرایشگاه ها بازگشایی شد

هلند نسبت به همسایه اش بلژیک، محدودیت های کمتری را به اجرا گذاشت. نخست وزیر این کشور از 11 می (22 اردیبهشت) برنامه عبور از قرنطینه را در پنج مرحله به اجرا گذاشت. به این ترتیب:

کتابخانه ها، سالن های زیبایی، موزه ها و کاردرمانگران از 11 می (22 اردیبهشت) فعالیت خود را شروع کردند.

رستوران ها از یکم ژوئن (12 خرداد) برای میزبانی حداکثر 50 مشتری در داخل بازگشایی می شوند. همچنین سینماها برای میزبانی حداکثر 30 تماشاگر به شرط رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک صورت از هفته آینده بازگشایی می شوند.

مدارس برای دانش اموزان مقطع متوسطه از 2 ژوئن (13 خرداد) بازگشایی می گردد.

از یکم ژوئیه (11 تیر) پارک های گردشگری بازگشایی و ظرفیت رستوران ها، سینما و سالن های تئاتر به 100 نفر افزایش خواهد یافت.

تجمعات عظیمتر از سپتامبر برقرار می گردد.

دانمارک؛ محدودیت ها از یک ماه پیش آسان شد

دانمارک اولین کشور اروپایی بود که از اواسط ماه میلادی گذشته (آوریل) محدودیت های قرنطینه را کاهش داد.

مدارس ابتدایی و مهدکودک ها از 14 آوریل (26 فروردین) بازگشایی شد و دانش آموزان مقطع متوسطه از 18 می (29 اردیبهشت) به مدارس بازگشتند

آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و ماساژ از 20 آوریل (1 اردیبهشت) بازگشایی شد و مسابقات ورزشی بدون حضور تماشاگر برقرار است.

مراکز خرید از 11 می (22 اردیبهشت) با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی و تجمعات تا سقف 10 نفر مجاز اعلام شده است.

کافه ها، رستوران ها از 18 می (29 اردیبهشت) و سینماها، موزه ها، سالن های تئاتر و گالری های هنری از 21 می (1 خرداد) بازگشایی شد

با این حال مرزهای این کشور همچنان به روی مسافران خارجی بسته است.

انگلستان؛ بازگشایی تدریجی مدارس

انگلستان پس از اجرای سیاست بدنام ایمنی گله ای آخرین کشور اروپایی بود که مقررات قرنطینه را به اجرا گذاشت. نخست وزیر این کشور برنامه پنج مرحله ای دولت را برای عبور از قرنطینه از 20 می (31 اردیبهشت) به اجرا گذاشت.

محدودیت های مرتبط با ورزش در فضای آزاد و رفتن به محل کار از 31 اردیبهشت کاهش یافت.

مدارس ابتدایی از یکم ژوئن (12 خرداد) و مقاطع متوسطه نیز از 26 خرداد بازگشایی می شوند.

محدودیت ها برای بازار روز و نمایشگاه خودرو از یکم ژوئن آسان شده و تمام فروشگاه های غیر ضروری (مانند البسه و لوازم الکترونیکی) نیز از 15 ژوئن (26 خرداد) بازگشایی خواهند شد.

مسافران خارجی به انگلیس باید خود را 14 روز قرنطینه نمایند.

هشدار سازمان دنیای بهداشت درباره موج دوم کرونا

این تحولات در حالی صورت می گیرد که سازمان دنیای بهداشت درباره موج دوم کرونا، حتی در مناطقی که با کاهش شیوع روبرو هستند هشدار داد.

مدیر امور اضطراری سازمان دنیای بهداشت نسبت به اوج دریافت دوباره کرونا در مناطقی که با فرایند نزولی شیوع روبرو هستند، هشدار داد و برداشتن پیش از موعد محدودیت های وضع شده را در این فرایند دخیل دانست.

وی گفت: مردم در کشورهایی که ابتلا به کرونا رو به کاهش است هنوز هم با خطر موج دوم قریب الوقوع روبرو هستند.

مایک رایان با بیان اینکه دنیا هنوز در میانه موج نخست شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است، گفت: در حالی که موارد ابتلا در بسیاری از کشورها رو به کاهش است، گسترش کووید-19 همچنان در آمریکای مرکزی و جنوبی، آسیای جنوبی و آفریقا رو به افزایش است.

رایان اضافه نمود: همه گیری ها اغلب به صورت رفت و برگشت هستند و یعنی اینکه گسترش کرونا که در بعضی مناطق فروکش نموده و ممکن است دوباره اوج بگیرد.

وی گفت: همچنین این احتمال وجود دارد که اگر اقدامات لازم که برای توقف موج نخست در پیش گرفته شده بود، زودتر از موعد برداشته گردد، سرعت ابتلا بیش از گذشته می گردد.

وی ادامه داد: هنگامی که ما از موج دوم صحبت می کنیم، معمولا منظورمان این است که پس از فروکش کردن موج اول، باید چند ماه بعدتر شاهد دوره بازگشت دوباره بیماری باشیم. ما همچنین باید از این واقعیت مطلع باشیم که این بیماری در هر زمانی می تواند دوباره اوج بگیرد. ما نمی توانیم فرض را بر این بگیریم که تنها به این دلیل که موارد ابتلا رو به کاهش است، فرایند گسترش بیماری رو به افول است و ما چندین ماه فرصت داریم تا برای موج دوم آماده شویم.

رایان تاکید نمود: کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بایداقدامات بهداشتی و اجتماعی عمومی، نظارتی، آزمایشی و یک راهبرد جامع را به کار بگیرند تا اطمینان حاصل گردد که ما در جهت فرایند کاهش بیماری قرار گرفته ایم و خبری از اوج دریافت دوباره بیماری نخواهد بود. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1075

به "خاتمه قرنطینه در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه قرنطینه در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید