پورمختار: مسئولانی با کارنامه پیروز در دولت تازه استفاده شوند

به گزارش مجله استخدام جدید، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: هر استاندار یا مسئول دولت قبلی در صورتی که با شعارهای دولت نو همراه، به برنامه های آن معتقد و کارنامه قابل قبولی داشته باشد، هرچند گرایش سیاسی دیگری داشته باشد، چرا از ظرفیت هایش استفاده نشود؟

پورمختار: مسئولانی با کارنامه پیروز در دولت تازه استفاده شوند

محمدعلی پورمختار در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ملاک های انتخاب استانداران و مدیران سطح نخست استانی اظهار کرد: اکنون دولتی انقلابی و مردمی بر سر کار است که شعارهای عدالت خواهی، برطرف تبعیض و مبارزه با فساد جزو اصول اساسی آن محسوب می گردد. پس استانداران هم باید متعهد به این سیاست ها و اهداف باشند که متاسفانه در هشت سال گذشته به فراموشی سپرده شده بود.

وی اضافه نمود: جوان گرایی در گزینش مدیران استانی یکی از خواست های رهبری است و به پیشبرد بهتر امور هم یاری شایانی می نماید، به خصوص که جوانان در عرصه خدمتگزاری هم انگیزه بیشتری دارند و هم وقت بیشتری می توانند بگذارند تا در نهایت قوی تر عمل نمایند.

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه باید استانداران در انجام امور صاحب اختیارات بیشتری شوند، اظهار کرد: در حال حاضر امورات هر استان با تمرکزی پیش می رود که استانداران معمولاً برای کوچکترین تصمیم گیری باید از مرکز مجوز داشته باشند. در صورتی که اگر این قید و بند برداشته و اختیارات تصمیم گیری بیشتری به استانداران بخشیده گردد، جهت پیشرفت استان ها هم بازتر خواهد شد.

پورمختار یادآور شد: همانطوری که آقای رئیسی برای سیستان و بلوچستان و خوزستان اعلام کردند که استاندار ویژه در نظر می گیرند، باید برای سایر استان های درگیر با مسائل مالی و اجتماعی هم همین فرایند طی گردد تا شاهد توسعه استان ها باشیم.

وی با بیان اینکه ضروری است استانداران منتخب از ویژگی های خاص حوزه خود به خوبی مطلع باشند، اظهار کرد: بعضی از استان های مرزی ما در تجارت و بازرگانی صاحب صندلی هستند و با توجه به شرایط امروز مالی کشور باید افرادی که در مدیریت های بالایی این استان ها قرار می گیرند با چنین ویژگی هایی آشنا باشند تا از قدرت آن استان ها برای تأثیرگذاری در اقتصاد کشور بهره برداری نمایند.

این نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه در تغییر مدیران استانی و استانداران باید کارنامه افراد را مورد توجه قرار داد نه گرایش های سیاسی را، توضیح داد: آقای رئیسی تأکید داشتند که فراجناحی هستند و از همین جهت باید نگاه ها معطوف به استفاده از همه ظرفیت های نیروهای انسانی کشور باشد. پس هر مدیری که از دولت قبلی باشد، اما با شعارهای دولت ایشان همراه، به برنامه های دولت معتقد و کارنامه قابل قبولی داشته باشد، هرچند دارای گرایش سیاسی خاصی باشد، چرا از ظرفیت هایش استفاده نگردد؟

پورمختار یادآور شد: این افراد به علت تجاربی که دارند و آشنایی چندساله شان با آن استان از مدیری که بخواهد تازه با فضای فرهنگی، اجتماعی و مالی آن استان آشنا گردد، کارایی بیشتری دارد و اساساً این نوع مدیریت می تواند در سرعت بخشیدن به توسعه و پیشرفت استانی تاثیرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1867

به "پورمختار: مسئولانی با کارنامه پیروز در دولت تازه استفاده شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورمختار: مسئولانی با کارنامه پیروز در دولت تازه استفاده شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید