پیک نیک در زمستان کرونایی (

به گزارش مجله استخدام جدید، به اهل سفر این یک سال سخت گذشته و به آنهایی هم که اهل سفر نبوده اند هم سخت گذشته است. یک سال است کرونا باعث شده هیچ فصلی را آن طور که باید نبینیم و پا فراتر گذاشتن از مرز و محدوده شهر و دیارمان به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده و باید تا رفتن کامل کرونا خیال سفر و گردش را از سر به در کنیم اما می گردد به کوه و صحرا رفت؛ به ویژه که برف زیبایی روی کوه ها نشسته و از طرفی ساعتی نفس کشیدن در دشت و صحرا فرصتی است برای دورشدن از حصار اخبار شیوع بیماری و ترس بنابراین اگر می خواهید سفر کوچکی بروید و چند ساعتی از شهر فاصله بگیرید، ضروری است به نکته های بهداشتی برای سفر در همه گیری کووید-19 توجه کنید و کوله سفر را با توجه به حضور این ویروس کوچک و موذی ببندید.

پیک نیک در زمستان کرونایی (

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران، همواره و به ویژه حالا که کرونا خیلی به ما نزدیک است باید راه را برای ورود این ویروس به بدن ببندیم. سرما و بروز سرماخوردگی و استرس باعث ایجاد ضعف در عملکرد سیستم ایمنی بدن شده و فرصت حمله ویروس به بدن را فراهم می نماید بنابراین خودرو باید به قدری آماده و مهیا باشد که شما و خانواده را در سوز و سرما، کنار جاده نگذارد. برای این کار، حتما به شرایط چرخ ها، زنجیرچرخ، سیستم برق، گرمایش و موتور خودرو دقت کنید و اگر از هر نظر ایمن هستند، حرکت کنید.

نکته: پیش از حرکت از منزل شرایط هوای راستا و مقصد را به وسیله وبگاه های هواشناسی ببینید. زمانی از منزل حرکت کنید که شرایط جوی برای رانندگی و اقامت مناسب باشد.

خودتان را تجهیز کنید

داخل خودرو گرم است اما برای این که بتوانید در فضای آزاد به راحتی قدم بزنید و از هوا هم لذت ببرید به این موارد دقت کنید:

چند لایه بپوشید: چند تکه لباس بپوشید تا بتوانید در صورت گرم یا سردشدن هوا از لایه های لباس کاسته یا به آن اضافه کنید. برای مثال با بلوز و شلوار گرم داخل خودرو بنشینید اما همراه شما باید حداقل یک ژاکت و یک کاپشن باشد. این نکته را برای خودتان و بچه ها رعایت کنید.

تکه های کوچک را بردارید: یکی از زیبایی های لباس در فصل زمستان، استفاده از دستکش، کلاه، شال، ساق دست و پا و... است اما طبیعی است که کاربرد اینها فقط برای زیبایی نیست و حتما باید آنها را همراه داشته باشید. این نکته را برای خودتان و بچه ها رعایت کنید.

یکی دو دست اضافه: همواره یک بلوز و شلوار راحتی و یک کفش راحتی اضافه داشته باشید تا در صورتی که لباس و کفش اصلی شما به هر دلیل آسیب دید ، بتوانید آن را تعویض کنید. درباره بچه ها علاوه براین موارد، باید جوراب و لباس زیر هم اضافه گردد.

یک روز بیشتر: مدت زمان سفر شما هر مدتی که باشد، باید برای یک روز بیشتر لباس و کفش و... برای خودتان و بچه ها بردارید. امکان هر حادثه ای در طول سفر وجود دارد.

پتویی برای یک نفر: برای هر نفر یک پتوی سفری و یک بالش درنظر گرفته و همراه ببرید.

راحت بپوشید: برای سفر باید لباس راحت و مناسب پوشید اما به دلیل کرونا، باید لباس هایی را انتخاب کنید که نگران شست وشوی آنها نباشید و بعد از رسیدن به منزل آنها را به راحتی داخل ماشین لباسشویی بیندازید. درباره لباس های بچه ها هم به همین نکته دقت کنید.

سفر با طعم سلامت

بخش جدایی ناپذیر گردش و تفریح خوراکی است بنابراین در این زمینه کم نگذارید و برای این سفر کوچک باید به شش نکته مهم تغذیه ای- کرونایی دقت کنید:

فقط از منزل: تاحد ممکن از بیرون خوراکی نخرید مگر این که در بسته بندی کارخانه ای و کاملا تمیز ارائه گردد. به این ترتیب می توانید با شستن بسته یا اسپری کردن الکل روی آن، بسته خوراکی را تمیز کنید بنابراین بهتر است برای اطمینان بیشتر از منزل غذا ببرید.

گرم نمایند ه ها را ببرید: در سرمای زمستان، غذا و نوشیدنی گرم بیش از خوراکی های دیگری هوادار دارد اما برخی خوراکی ها از درون آدم را گرم می نمایند. به این دلیل که متابولسیم بدن را بالا برده و باعث گرم شدن بدن می گردد بنابراین در کوله خوراکی ها، آجیل خام، خرما، توت و... بگذارید. آب جوش هم همراه ببرید که بتوانید چای ، قهوه و دمنوش هم به مقدار دلخواه بنوشید.

شسته بِبَرید: همه خوراکی ها را در منزل بشویید و بعد آنها را همراه خود ببرید. در راستا هم خوراکی هایی که احتیاج به شسته شدن دارند(مثل میوه) نخرید. به این دلیل که امکان شست وشوی خوب و کامل آنها وجود ندارد و می توانند عامل انتقال کرونا باشند.

بسته بندی شده باشد: سعی کنید همه خوراکی ها از نان تا دیگر اقلام را داخل کیسه فریزر یا باکس غذا بگذارید و هیچ خوراکی ای را بدون شستن یا بدون گذاشتن داخل ظرف مناسب همراه نبرید.

فقط پخته باشد: تاکید براین است که همه خوراکی ها را از خانه همراه خودتان ببرید اما اگر دوست داشتید خوراکی ای را هم بخرید باید کاملا گرم بوده یا امکان گرم کردن آن وجود داشته باشد. ظرف خرید خوراکی یا غذا هم بهتر است یکبار مصرف باشد.

ظرف یکبار مصرف: برای پیک نیک بهترین وسایل، انواع یکبار مصرف هستند. بهتر است غذاها ساندویچی باشد تا به راحتی و بدون دغدغه بتوان آنها را خورد.

شب را نمانید

بهتر است رفت و برگشت را طوری تنظیم کنید که تا پیش از غروب آفتاب در منزل باشید اما اگر می خواهید کمی بیشتر بمانید، به این موارد توجه کنید:

در فضای بسته: چادر بزنید و در و پنجره چادر را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد. از نشستن در فضای باز خودداری کنید زیرا زمینه ابتلا به سرماخوردگی و ضعف در عملکرد سیستم ایمنی بدن هست.

بپوشید: حتما یک لایه به لباسی که از صبح با آن بوده اید، اضافه کنید. سرمای شب به ویژه در فضای باز، موذی و بیماری زاست.

در ملحفه شخصی: اگر شب را در هتل یا اقامتگاهی می مانید، حتما از لوازم خواب شخصی بهره ببرید. امکان انتقال ویروس کرونا از سطوحی که قبلا دیگران با آن در تماس نزدیک بوده اند، دور از انتظار نیست.

جهت مشاهده تصویر اصلی بر روی عکس زیر کلیک کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1544

به "پیک نیک در زمستان کرونایی (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیک نیک در زمستان کرونایی ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید