کدام شرکت بهترین هارد اکسترنال را فراوری می نماید؟

به گزارش مجله استخدام جدید، هارد اکسترنال این روزها جزء حیاتی ترین تجهیزات دیجیتال جانبی کامپیوتر محسوب می گردد. بهاردهای اکسترنال متنوعی با ظرفیت، ظاهر و سرعت های مختلف فراوری می گردد. انتخاب هارد اکسترنال مناسب یکی از دغدغه های همیشگی خریداران است.

کدام شرکت بهترین هارد اکسترنال را فراوری می نماید؟

کدام فراوریکننده بهترین هارد اکسترنال را فراوری می نماید؟ این عبارت، سوالی جاودانه است که اغلب خریداران در زمان انتخاب هارد درایو مورد نظر خود می پرسند. شاید پاسخ چنین سوالی نزد کمپانی هایی نظیر Backblaze باشد که یک کمپانی فعال در زمینه ارائه سرویس پشتیبان گیری آنلاین است. این کمپانی در حال حاضر بیش از 41.000 هارد درایو در اختیار دارد و گزارش 2015 این کمپانی می تواند کمک بزرگی به خریداران هارد اکسترنال باشد.

مطمئنا گزارش ها و اطلاعات منتشر شده توسط کمپانی های نظیر Backblaze می تواند در مورد خرید هارد اکسترنال بسیار کمک کننده باشد، چراکه این کمپانی سالانه چندین هزار هارد درایو مورد استفاده قرار می دهد و براساس آمار منتشر شده این کمپانی در حال حاضر بیش از 41.000 هارد درایو در اختیار دارد. یقینا بک بلیز گزینه هایی را برای خرید انتخاب می نماید که پایداری بالایی داشته باشند، چراکه در صورت معیوب شدن هارد درایو، بیرون آوردن، قرار دادن و راه اندازی یک آرایه رِید شده امری وقت گیر است.

اما هارد اکسترنال های کدام فراوریکننده بیش از سایرین مقاومت داشته و می تواند برای مدت طولانی تری کار کند؟

کدام فراوریکننده بهترین هارد اکسترنال را فراوری می نماید؟

برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است نگاهی به اعداد و ارقام اعلام شده توسط بک بلیز داشته باشیم. این کمپانی داده های خود را براساس دو فاکتور تقسیم بندی نموده است: فراوری کننده و نوع خاص هارد درایو. اطلاعات ارائه شده توسط این کمپانی در نگاه اول بسیار پیچیده و غیرقابل درک است، اما در ادامه این داده ها را موشکافی خواهیم کرد.

در سرانجام ماه دسامبر سال 2014 میلادی، بک بلیز 15.528 هارد درایو سیگیت، 22.902 هارد درایو از هیتاچی، 1.174 هارددرایو از وسترن دیجیتال و 47 هارددرایو از توشیبا را در اختیار داشته است. تمامی این درایو ها از نظر عمر مصرف با یکدیگر برابر نبوده و هر یک در زمان های متفاوتی شروع به کار نموده اند، اما اغلب نمونه های چهار ترابایتی و شماری از نمونه های 6 ترابایتی مورد استفاده از سال 2013 شروع به کار نموده اند.

بک بلیز برای خرید هارد درایوهای خود از قانون خاصی تبعیت می نماید و این قانون دریافت بیشترین ظرفیت ممکن در برابر پول پرداختی است. عمر و ماندگاری هارد درایوهای خریداری شده در رتبه دوم واقع شده است.

در پنج سال اخیر محصولات کمپانی سیگیت و توشیبا از نظر میزان ظرفیت در برابر پول پرداخت شده بهترین گزینه ممکن برای خرید بوده اند.

محصولاتی نظیر وسترن دیجیتال رِد و توشیبا DT01ACA اخیرا در صف هارد اکسترنال هایی قرار گرفته اند که از نظر صرفه ی مالی مناسب هستند.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، هارد اکسترنال های هیتاچی در مقایسه با سایر محصولات از پایداری بالاتری برخوردار هستند. اگرچه در بین هارد های هیتاچی مورد استفاده توسط بک بلیز می توان نمونه هایی را یافت که عمری بالاتر از هفت سال دارند، اما درصد خرابی این هارد ها در سال تنها دو درصد است. در مورد هارد اکسترنال های چهار ترابایتی هیتاچی باید به این نکته اشاره نموده که شرایط این نمونه ها از سایر محصولات کمپانی بهتر است. اطلاعات ارائه شده حاکی از آن است که تنها 1.4 درصد از هارد اکسترنالهای چهار ترابایتی هیتاچی در سال از کار می افتند.

وسترن دیجیتال در مقایسه با هیتاچی شرایط بدی دارد. هاردهای سه ترابایتی موسوم به Red این کمپانی پس از سه سال کار، 7.6 درصد خرابی داشته اند که هرچند آمار چندان درخشانی نیست، اما می توان این آمار را رضایت بخش خواند.

هاردهای سه ترابایتی سیگیت فاجعه بار به نظر می رسند، چراکه بک بلیز تقریبا در حدود 40 درصد از درایو های سه ترابایتی متعلق به سیگیت را تعویض نموده است. آمار مربوط به سال 2013 برای هاردهای سه ترابایتی سیگیت تنها نشان از خراب شدن 9.6 درصدی آن ها دارد. در مورد هاردهای چهار ترابایتی شرایط برای سیگیت کاملا متفاوت است، چراکه میزان خراب شدن این هاردها در سال گذشته 2.6 درصد بوده است.

کدامیک از هاردها با دوام ترین محصول فراوری شده است؟

در صورتی که به دنبال خرید یک هارد اکسترنال هستید، پس بهتر است از انواع هاردها با ظرفیت سه ترابایت دوری کنید. با توجه به آمارهای ارائه شده توسط بک بلیز، انتخاب هارد با ظرفیت چهار ترابایت عاقلانه تر است. در میان برند های مختلف نیز می توان به سیگیت و هیتاچی اشاره نمود که قابلیت های خود را نمایش داده اند.

اگر همچنان برای خرید یک نمونه سه ترابایتی اصرار داشته باشید، پس GST Deskstar 5K3000 از هیتاچی یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار است. البته باید به این نکته اشاره نمود که این نمونه در مقایسه با سایر هاردهای سه ترابایتی موجود در بازار قیمت بالاتری دارد، اما با خرید این هارد می توان مطمئن بود که به احتمال 97 تا 98 درصد هاردتان در سه سال آینده با مشکل خاصی روبرو نخواهد شد. در میان هارد اکسترنال های چهار ترابایتی می توان به Deskstar 5K4000 از هیتاچی اشاره نمود. از جمله محصولاتی که سیگیت فراوری نموده و پایداری بسیار پایینی دارند، باید به 3TB 7200.14 اشاره نمود. اما در این بین 4TB 7200.15 را باید یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار خواند.

بک بلیز به این نکته اشاره نموده که شماری از هاردها نظیر نمونه سه ترابایتی وسترن دیجیتال و همچنین نمونه LP 2TB از سیگیت به محض قرار دریافت در محل خود با مشکلاتی روبرو شده و پیغام های خطای متعددی را ایجاد نموده اند. به نظر کارشناسان این کمپانی ایجاد لرزش توسط تعداد کثیری هارد دیسک در سرور های این کمپانی دلیل اصلی از کار افتادن هاردهای این دوکمپانی است.

سامسونگ، توشیبا، نمونه های 6 ترابایتی و بیشتر

متاسفانه بک بلیز اطلاعاتی را در مورد عملکرد هارد اکسترنال هایی نظیر توشیبا و سامسونگ ارائه ننموده است. از سویی دیگر با توجه به اینکه سیگیت بخش تولد هارددرایو های سامسونگ را در سال 2011 مال خود کرد، از این رو نمی توان در مورد مقاومت و پایداری هارد های فراوریی این کمپانی پیش از رفتن به زیر پرچم سیگیت و پس از آن اظهار نظر کرد. توشیبا و فوجیتسو در حدود 10 درصد از بازار را در اختیار دارند، اما با توجه به اینکه بک بلیز از این محصولات استفاده ننموده، از این رو اطلاعاتی نیز در مورد کارکرد آنها در دست نیست.

همچنین این کمپانی در مورد درایو های 6 ترابایتی نیز اطلاعاتی را ارائه نداده، اما مطمئنا در گزارش سال آینده شاهد اطلاعاتی در مورد عملکرد این نوع هاردها خواهیم بود.

منبع: کاموو

منبع: setare.com
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1493

به "کدام شرکت بهترین هارد اکسترنال را فراوری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شرکت بهترین هارد اکسترنال را فراوری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید