کمپینگ؛ کم خطرترین سبک سفر در دوران کرونا

به گزارش مجله استخدام جدید، کارشناسان معتقدند به خاطر اینکه مسافران در کمپینگ، کمتر با افراد دیگر در تماس هستند، نسبت به انواع دیگر سفرها، کمتر در معرض ریسک ابتلا به کرونا قرار دارند.

کمپینگ؛ کم خطرترین سبک سفر در دوران کرونا

فرصت زیادی تا تابستان باقی نمانده است. با گرم تر شدن هوا، میل به بیرون رفتن از خانه، سرگرمی کردن و حتی تظاهر به اینکه پاندمی کرونا تنها یک موج زمستانی بود که تمام شد و دیگر جایی برای نگرانی درباره آن باقی نمانده است، در افراد زنده می گردد. اما با وجود اخباری که درباره بازگشایی مرزها و ازسرگیری فعالیت های گردشگری در کشورهای مختلف به گوش می رسد، خطر ویروس کرونا هنوز به قوت خود باقی است.

برای اطمینان از اینکه در تابستان پیش رو سفر خوبی داشته باشید و در عین حال، سلامت خود را حفظ کنید، کارشناسان نکاتی را درباره فعالیت ها و سرگرمی هایی که می توانند شما را در معرض ریسک ابتلا به کرونا قرار بدهند منتشر و در مقابل، موارد فاقد این ریسک را معرفی نموده اند.

مانند هر سال، گذراندن وقت در خارج از خانه به همراه دوستان و اعضای خانواده در این فصل باز هم رواج خواهد یافت و در میان انواع فعالیت های ویژه این فصل، برپا کردن چادرهای مسافرتی برای حفظ تعادل بین انزوای فردی با آشنایی با سایر همسفران، کمترین احتمال سرایت ویروس کرونا را به همراه دارد.

ربکا کاتز، مدیر مرکز جهانی امنیت و علوم بهداشت در دانشگاه پزشکی جورج تاون می گوید:

مادامی که صحبت از سرگرمی های تابستانی در میان باشد، کمپینگ کمترین ریسک را از لحاظ سرایت ویروس دارد.

اما این به آن معنا نیست که هیچ ریسکی در کمپینگ وجود ندارد:

خوابیدن در چادرهای مسافرتی به همراه سایر همسفران (و افرادی که عضوی از خانواده شما نیستند)، به طور قطع می تواند عاملی برای انتقال ویروس باشد.

او می افزاید که هر فردی باید اطمینان حاصل کند که افرادی که با آن ها اقدام به برپایی کمپ می نماید، فاصله ای اجتماعی و دستورالعمل های ایمنی و سلامتی را رعایت می نماید. به گفته کارشناسان، ورزش در فضای باز و رفتن به ساحل یا استخر عمومی نیز از جمله فعالیت های کم ریسک هستند. دکتر اندرو جانوفسکی، کارشناس بیماری های عفونی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس می گوید:

آب در مقادیر زیاد می تواند از تراکم ویروس ها بکاهد و همین عامل، آب را به منبعی بسیار نامحتمل برای انتقال بیماری تبدیل می نماید.

از فعالیت هایی مانند حضور در مراسم مذهبی، رفتن به کنسرت ها و تئاترها و مراکز خرید نیز به عنوان موارد پرخطر نام برده می گردد.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2036

به "کمپینگ؛ کم خطرترین سبک سفر در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپینگ؛ کم خطرترین سبک سفر در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید