یک فعال سیاسی: برای مدیریت بحران کرونا باید اختلافات و فاصله ها کنار گذاشته گردد

به گزارش مجله استخدام جدید، دبیر کل مجمع ایثارگران گفت: برای موفقیت در مدیریت بحران کرونا و شرایط بعد از آن نیازمندیم که اختلافات و فاصله ها کنار گذاشته شده و یک دست محبت آمیز به سوی کل اقشار جامعه دراز گردد.

یک فعال سیاسی: برای مدیریت بحران کرونا باید اختلافات و فاصله ها کنار گذاشته گردد

جواد امام در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به این که احزاب در موضوع کرونا آنقدر که باید فعال نبوده و کمتر در صحنه حاضر بودند، اظهار کرد: پیوند احزاب و حوزه های اجتماعی دچار خلاءاست و احزاب باید به سمت ارتباط بیشتر با حوزه های اجتماعی و بدنه جامعه حرکت نمایند. البته دولت هم نتوانسته است بستری فراهم کند تا از مشارکت احزاب و جامعه مدنی استفاده کند. خیلی از افراد صاحب نظر و تجربه در احزاب و گروه های اجتماعی وجود دارند اما از ظرفیت آنها استفاده نشد وتنها کسانی که احساس وظیفه می کردند در حد مقدورات خود کوشش کردند.

امام با ابراز این عقیده که در مدیریت بحران هنوز بحث سیاسی و خودی و غیر خودی داریم خاطر نشان کرد: در این شرایط باید مشارکت عام اتفاق بیفتد و یک دست محبت آمیز به سوی کل اقشار جامعه وگروه های سیاسی دراز شده و اختلافات و فاصله ها کنار گذاشته گردد، درست است که باید فاصله گذاری اجتماعی انجام گردد اما اختلافات و فاصله های سیاسی و انسانی را باید از بین ببریم ،زیرا شرایط بعد از کرونا شرایط ویژه ای است .

وی تاکید نمود: برای مدیریت شرایط بعد از کرونا حاکمیت با تمام قوا و تمام نهادها باید با افکار عمومی ارتباط بگیرند. حاکمیت و همه قوا باید از همه اقشار جامعه تقاضای یاری نمایند قبل از شیوع کرونا شاهد یک انتخابات بودیم در حالی که اکنون به حضور و مشارکت حداکثری مردم احتیاج داریم. حاکمیت باید با توجه به شرایط اقتصادی کشور ومحدودیت های اقتصادی، با مردم صادق بوده و محدودیت ها را برای مردم اعلام کند تا با بازسازی اعتماد عمومی رفتار صادقانه با مردم و تقاضای یاری از همه، مردم را برای شرایط بعد کرونا هم همراه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1004

به "یک فعال سیاسی: برای مدیریت بحران کرونا باید اختلافات و فاصله ها کنار گذاشته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک فعال سیاسی: برای مدیریت بحران کرونا باید اختلافات و فاصله ها کنار گذاشته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید