اجیر کردن دزد برای دزدی از خانه عمه

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران (پانا) - ساعت هشت و 30 دقیقه سه شنبه 16 دی، زن میانسالی سراسیمه با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه ویلایی اش اطلاع داد.

اجیر کردن دزد برای دزدی از خانه عمه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایران، این زن 65 ساله گفت: امروز صبح بعد از رفتن همسرم به محل کار در خانه تنها بودم. دقایقی بعد زنگ خانه به صدا درآمد. دو مرد با لباس مأمور آب پشت در بودند که گفتند در را باز کنم تا کنتور آب را ببینند. من هم در را باز کردم بعد از اینکه وارد حیاط شدند آنها از من خواستند آخرین قبض آب را برایشان ببرم. من هم به تصور اینکه واقعاً مأمور هستند در حال گشتن دنبال قبض آب بودم که دو مرد ناشناس ناگهان وارد خانه شدند وقتی آنها را پشت سرم دیدم، اعتراض کردم که چرا وارد شده اند اما تازه فهمیدم آنها مأمور نیستند و از ترس آغاز به فریاد زدن کردم آنها وقتی با سرو صدای من رو به رو شدند پا به فرار گذاشتند. اما من با جارو دنبال شان کردم و تا می توانستم کتک شان زدم با سر و صدای من، همسایه ها نیز به کوچه ریختند و پیروز شدیم یکی از سارقان را دستگیر کنیم.

به دنبال این تماس، مأموران پلیس راهی خانه ویلایی شده و سارق دستگیر شده را به کلانتری منتقل کردند.

اجیر شدن از سوی یک زن

سارق 27 ساله که سر بزنگاه دستگیر شده بود و چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، گفت: در یکی از شهرهای شمال غربی کشور آرایشگر هستم. چند روز قبل دوستم از من خواست برای دیدن یکی از آشنایانش که خانم میانسالی بود به تهران بیایم تا معامله ای انجام دهیم. دوستم در کار خرید و فروش لباس های خارجی است و گفت می خواهد با زن میانسال که فرنگیس نام داشت، معامله کند. من هم که مدت ها بود سفر نرفته بودم و از طرفی در تهران کار داشتم با شهرام راهی تهران شدیم.

او ادامه داد: دو روز قبل به پایتخت آمدیم و زمانی که به ملاقات فرنگیس رفتیم، متوجه شدم این زن نقشه یک سرقت را در سر دارد و از ما خواست تا آن نقشه را اجرا کنیم. ابتدا مخالفت کردیم اما پول خوبی در کار بود و وسوسه شدیم که دستور فرنگیس را اجرا کنیم. این زن گفت دست پسرش احتیاج به عمل جراحی دارد چرا که سه انگشت دست پسر کوچکش به هم چسبیده بود و برای هزینه عمل جراحی اش که قرار بود در آلمان انجام گردد به پول احتیاج داشت. او می خواست این پول را به وسیله سرقت خانه عمه عروس شان به دست بیاورد و از ما خواست که نقشه سرقت را اجرا کنیم.

پسر آرایشگر گفت: فرنگیس می گفت عمه عروسش حدود دو کیلو طلا در خانه اش دارد و دلار و ارز نیز به مبالغ بالایی نگهداری می نماید. آن طور که او به ما آمار داد زن صاحبخانه بعد از رفتن همسرش به سر کار در خانه تنها بود و ما به راحتی می توانستیم وارد خانه او شویم و سرقت را انجام دهیم. نقشه ای که کشیدیم خیلی حرفه ای و کامل بود اما از شانس بد ما، زن صاحبخانه متوجه نقشه مان شد و من به دام افتادم.

اظهارات پسر جوان باعث شد تا تحقیقات برای دستگیری همدست فراری ادامه یابد. اما هنوز ساعاتی از سرقت ناکام نگذشته بود که میثم، همدست فراری به کلانتری رفت و خودش را معرفی کرد.

آشنایی در ترکیه

میثم که رابط اصلی شهرام و فرنگیس بود در تحقیقات گفت: دو سال قبل برای خرید لباس به ترکیه سفر کردم و یکی از همسفرانم فرنگیس بود. آنجا با او آشنا شدم. وقتی به ایران برگشتیم از او بی خبر بودم تا اینکه چند روز قبل در صفحه اینستاگرامم برایم پیام فرستاد و سفارش کالا داد و من هم لباس هایی که می خواست را برای او ارسال کردم. بعد هم فرنگیس از من خواست به تهران بیایم تا حضوری سفارش هایش را بدهد. من هم به همراه شهرام راهی تهران شدم تا هم با فرنگیس قرارداد ببندم و هم سفارش های دیگرم را بگیرم.

جراحی 300 میلیونی

پسر فروشنده ادامه داد: وقتی فرنگیس را دیدم متوجه شدم او مرا به تهران کشانده تا نقشه سرقتی که در سر داشت برایش اجرا کنیم. می گفت برای درمان دست پسرش 300 میلیون تومان می خواهد و تنها راه رسیدن به این پول فروش طلاها و دلارهای خانه عمه عروس شان است. روز حادثه موقعیت خانه شاکی را به وسیله تلگرام برایمان فرستاد. نه سلاح داشتیم و نه چاقو، فقط می خواستیم با تهدید زن میانسال او را بترسانیم و طلاها و دلارهایش را سرقت کنیم. اما به جای اینکه او را کتک بزنیم و نقشه سرقتمان را اجرا کنیم او ما را کتک زد.

اظهارات میثم باعث شد تا مأموران راهی خانه فرنگیس شده و او را بازداشت نمایند. اما او منکر ادعای دو پسر جوان شد و گفت: من به آنها دستوری برای سرقت ندادم.

به دستور بازپرس قریب احمدزاده از شعبه سوم دادسرای ویژه سرقت، متهمان در اختیار اداره آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1478

به "اجیر کردن دزد برای دزدی از خانه عمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجیر کردن دزد برای دزدی از خانه عمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید