ارتش تحت امر حفتر در لیبی از انهدام چند پهپاد ساخت ترکیه اطلاع داد

به گزارش مجله استخدام جدید، ارتش تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی مدعی شد که این نیروها پیروز به انهدام چند پهپاد ساخت ترکیه شده اند.

ارتش تحت امر حفتر در لیبی از انهدام چند پهپاد ساخت ترکیه اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل مجله استخدام جدید، خالد محجوب، سخنگوی ارتش تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی مدعی است که این ارتش هفت فروند پهپاد ترکیه را سرنگون نموده است.

او طی کنفرانس خبری امروز آدینه گفت که نیروهای شرق لیبی طی دو روز گذشته در درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، هفت پهپاد ترکیه را منهدم نموده اند.

ترکیه از دولت وفاق ملی حمایت سیاسی و نظامی می نماید و مجلس این کشور با اعزام نیرو برای حمایت از این دولت موافقت نموده است.

سخنگوی نیروهای حفتر، ترکیه را به کوشش برای به دست آوردن دستاوردهای مالی و نظامی در لیبی متهم کرد و گفت که نیروهای شرق لیبی در منطقه ترهونه، پیروز به متوقف کردن پیشروی نیروهای دولت وفاق ملی شده اند.

سرگرد محجوب گفت که ارتش حفتر با حملات هوایی به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی، آن ها را در ترهونه زمین گیر نموده اند.

نیروهای حفتر که در داخل مورد حمایت دولت موازی طُبرُق هستند و در خارج از لیبی از سوی عربستان سعودی، مصر، امارات و روسیه مورد حمایت قرار گرفته از یک ماه تا به امروز متحمل شکست های سنگینی از نیروهای دولت وفاق ملی شده اند.

ورود جدی ترکیه به لیبی و حمایت از دولت وفاق ملی که مورد حمایت جامعه جهانی بوده و به رسمیت شناخته شده است، باعث شد که این هفته ارتش حفتر پایگاه هوایی الوطیه و شهرک الاصابة را در غرب لیبی از دست دهد.

حفتر بعد از گذشت بیش از یک سال و ناتوانی در اشغال شهر طرابلس، مقر دولت وفاق ماه گذشته خود را حاکم لیبی خواند و گفت که دولت مذکور را قبول ندارد. این اقدام او تعبیر به کودتا و نقض تصمیمات و قطعنامه های شورای امنیت در خصوص لیبی شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1074

به "ارتش تحت امر حفتر در لیبی از انهدام چند پهپاد ساخت ترکیه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش تحت امر حفتر در لیبی از انهدام چند پهپاد ساخت ترکیه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید