انتقال کرونا به وسیله بچه ها زیر 5 سال بیشتر است!

به گزارش مجله استخدام جدید، ایرنا/ نتایج تازه ترین تحقیقات نشان می دهد که بینی بچه ها زیر پنج سال حاوی مواد ژنتیکی ویروس کرونا است که 10 تا 100 برابر بیش از موادی است که در بچه ها بالای این سن و بزرگسالان وجود دارد.

انتقال کرونا به وسیله بچه ها زیر 5 سال بیشتر است!

شبکه خبری فرانس 24 گزارش داد، نتایج تحقیقی که روز آدینه در نشریه گاما پیدیاتریکس منتشر شده نشان می دهد، بچه ها این گروه سنی ممکن است ناقلان بیشتری برای ویروس کرونا در جامعه باشند و این موضوع با ادبیات غالب امروز پزشکی مغایر است.

نتایج این تحقیق که توسط تیمی به سرپرستی دکتر تیلور هیلد سارجنت از بیمارستان بچه ها آنه و رابرت لوری اجرا شده در حالی منتشر می گردد که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای تحرک مجدد مالی، به دنبال بازگشایی مدارس و مهدکودک ها است.

محققان از 23 مارس تا 27 آوریل (4 فروردین تا 8 اردیبهشت) اقدام به انجام تست از سواب بینی 145 مریض اهل شیکاگو کردند که علایم متوسط کرونا در هفته اول ابتلا به این بیماری را داشتند.

براساس این تحقیق، بیماران به سه گروه شامل 46 کودک زیر پنج سال، 51 کودک پنج تا هفت ساله و 48 بیمار 18 تا 60 ساله تقسیم شدند.

پس از این آزمایش، تیم تحقیق ملاحظه کرد که دستگاه تنفس فوقانی در بچه ها زیر پنج سال دارای مقداری از ویروس SARS-Cove-2 است که 10 تا 100 برابر بیش از میزانی است که در دو گروه دیگر بیماران مورد آنالیز وجود دارد.

مجریان این تحقیق اعلام کردند که مطالعات آزمایشگاهی جدید نشان می دهد که تکثیر ویروس با میزان مواد ژنتیکی ویروسی موجود در این اشخاص ارتباط دارد.

پیش از این نتایج تحقیقاتی نشان داده بود، بچه های که دارای بار ویروسی زیاد ویروس سین سیشیال تنفسی هستند، در معرض بیشتر انتشار بیماری کرونا قرار دارند.

محققان اضافه کردند: عادت رفتاری بچه ها خردسال، فاصله نزدیکی که برای آنان در مدارس و مهد کودک ها مشخص شده است با کاهش محدودیت های بهداشتی، نگرانی از شیوع ویروس SARS-Cove-2 در کلاس های درس این بچه ها را شدت داده است.

این یافته ها مغایر با اعتقاد فعلی مقامات بهداشتی است که بر این باورند خردسالان ویروس را مانند بزرگترها به دیگران منتقل نمی نمایند و اصلا آنها به صورت وخیم نیز دچار بیماری کرونا نخواهند شد، با این حال مطالعات در خصوص این موضوع هنوز بسیار اندک است.

این درحالی است که نتایج یک یافته جدید در کره جنوبی نشان داده است، بچه ها 10 تا 19 ساله به اندازه بزرگسالان ناقل ویروس کووید -19 در خانواده هستند، اما ناقل بودن بچه ها کمتر از 9 سال بسیار کمتر است.

منبع: همگردی
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1197

به "انتقال کرونا به وسیله بچه ها زیر 5 سال بیشتر است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا به وسیله بچه ها زیر 5 سال بیشتر است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید