با تعادل بازار ارز می توانیم از تحریم ها عبور کنیم

به گزارش مجله استخدام جدید، یک اقتصاددان گفت: اگر دولت بتواند بازار ارز را به تعادل برساند، می توانیم از تحریم ها هم عبور کنیم.

با تعادل بازار ارز می توانیم از تحریم ها عبور کنیم

مسعود سعادت مهر در گفت وگو با خبرنگار مجله استخدام جدید ، اظهار کرد: از اینکه تحریم ها بر قیمت کالاها تاثیر مستقیم و غیرمستقیم دارند، شکی نیست و قیمت برخی کالاها بالا خواهد رفت.

وی با بیان اینکه این دوره از تحریم ها با دور قبلی متفاوت است، ادامه داد: در گذشته اتحادیه اروپا و آمریکا و بیشتر کشورهای جهان در اعمال تحریم ها علیه ایران همراه بودند اما در تحریم های جدید چون اتحادیه اروپا مسیرش را از آمریکا جدا نموده است، کشور با مشکل زیادی روبرو نمی گردد. سعادت مهر اضافه نمود: البته اگر روند سیاسی به شکل کنونی ادامه یابد و مذاکرات ایران و آمریکا به نتیجه مثبتی برسد، قیمت ها ثابت می مانند. این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور خرم آباد اضافه نمود: وضعیت اقتصاد ایران در حال حاضر به دلیل نوسانات بازار ارز، سکه و موج تورم اوضاع خوبی ندارد و اگر ایران بتواند از این شرایط عبور کند، مشکلات عظیمی نخواهیم داشت. وی یادآور شد: اگر دولت بتواند بازار ارز را به تعادل برساند، می توانیم از تحریم ها هم عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 17

به "با تعادل بازار ارز می توانیم از تحریم ها عبور کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تعادل بازار ارز می توانیم از تحریم ها عبور کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید