تب خفیف، عفونت ها را از بین می برد

به گزارش مجله استخدام جدید، محققان دریافتند که تب در حدود هفت روز به پاکسازی ماهی از عفونت یاری کرد. بعلاوه به از بین بردن التهاب و ترمیم بافت هایی که آسیب دیده بودند، یاری کرد. تب میانه خود به خود رفع می گردد، به این معنی که بدن می تواند آن را القا کند و به طور طبیعی بدون دارو آن را خاموش کند.

تب خفیف، عفونت ها را از بین می برد

محققان دانشگاه آلبرتا به تازگی اعلام کردند تب خفیف به از بین رفتن سریع تر عفونت ها یاری می نماید.

به گزارش تی ای، شواهد متعددی به اهمیت تب میانه برای زندگی میزبان اشاره دارد، اما فرآیند های زمینه ای هنوز ناشناخته هستند. با در نظر گرفتن برنامه هایی که دمای مرکزی بدن را تنظیم می نماید و استرس فیزیولوژیکی ناشی از اختلال آن ها، اثبات این موضوع در مدل های حیوانات خونگرم چالش برانگیز است.

یک مطالعه نو که به وسیله محققان دانشگاه آلبرتا صورت گرفته، نشان داده تب خفیف به پاک کردن سریع تر عفونت ها یاری می نماید. محققان در این مطالعه سینتیک طبیعی را برای القا و تنظیم تب و طیف وسیعی از دما های قابل تحمل آنالیز کردند. نتایج حاکی از آن است که شاید بهتر باشد به جای اینکه به طور اتوماتیک به سراغ دارو برویم، به تب خفیف اجازه دهیم که مسیر خود را طی کند.

برای این مطالعه، دانشمندان از یک مدل ماهی پیوسته استخوانان اوریترمیک که کنترل دقیق مکانیسم های تب را به وسیله تنظیم حرارت دینامیکی مبتنی بر میزبان ارائه می کرد و شرایط طبیعی را برای گرمایش و سرمایش بیشتر تقلید می کرد، استفاده کردند. یک محفظه سفارشی حیوانات، پایداری گرادیان حرارتی چند روزه را بدون استفاده از موانع فیزیکی که بر رفتار تأثیر می گذارند، ارائه می دهد.

محققان دریافتند که تب در حدود هفت روز به پاکسازی ماهی از عفونت یاری کرد. بعلاوه به از بین بردن التهاب و ترمیم بافت هایی که آسیب دیده بودند، یاری کرد. تب میانه خود به خود رفع می گردد، به این معنی که بدن می تواند آن را القا کند و به طور طبیعی بدون دارو آن را خاموش کند.

مزایای سلامتی تب طبیعی برای انسان باید به وسیله تحقیقات تأیید گردد، اما از آنجایی که مکانیسم های ایجاد و تداوم تب در بین حیوانات مشترک است، منطقی است که انتظار داشته باشیم مزایای مشابهی در انسان ها اتفاق بیفتد. این نشان می دهد که در اولین نشانه های تب خفیف باید در برابر خرید دارو های تب بدون نسخه که به عنوان دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی یا به اختصار NSAID شناخته می شوند، مقاومت کنیم. NSAIDs ناراحتی ناشی از تب را از بین می برند، اما احتمالاً بعضی از مزایای این پاسخ طبیعی را نیز از بین می برند.

منبع: فرادید
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2267

به "تب خفیف، عفونت ها را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب خفیف، عفونت ها را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید