تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان ایران و عمان امکان پذیر است

به گزارش مجله استخدام جدید، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دیدار با قیس الیوسف رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان، با اشاره به افزایش سطح مبادلات تجاری ایران و عمان طی دو سال گذشته و تاکید بر ظرفیت های مالی موجود، تاکید نمود: هدف گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان، قابل دسترس است.

تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان ایران و عمان امکان پذیر است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

شافعی ضمن قدردانی از مسئولان دولتی ایران و عمان به خاطر کوشش برای توسعه روابط میان فعالان مالی دو طرف با راه اندازی پرواز مستقیم و تسهیل در صدور ویزا، ایران و عمان را دو کشور تاثیرگذار در منطقه و مکمل یکدیگر در حوزه همکاری های مالی دانست و تاکید نمود: باید از ظرفیت های مالی ایران و عمان به نفع رفاه مردم دو کشور استفاده کرد.

او همچنین با اشاره به هدف گذاری وزرای صنعت و تجارت ایران و عمان مبنی بر تجارت 5 میلیارد دلاری تا سال 2020، تحقق این هدف را قابل دسترس دانست و آن را مبتنی بر توسعه زیرساخت ها از جمله حل مسائل بانکی خواند.

شافعی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده در مناطق آزاد ایران و عمان، همکاری های دو کشور در حوزه ترانزیت و خدمات فنی و مهندسی را مورد توجه قرار داد و خطاب به رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان گفت: در حال حاضر عمان بسیاری از کالاهای ایرانی در حوزه صنایع غذایی و مصالح ساختمانی را به وسیله بازارهای دیگر تهیه می نماید که باید برای تحقق هدف تجارت 5 میلیارد دلاری، برنامه ریزی گردد تا مستقیما این کالاها بین ایران و عمان مبادله شوند.

بخش خصوصی عمان برای همکاری با ایران جدی است

در ادامه، قیس الیوسف رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان ضمن قدردانی از کوشش های بخش خصوصی و دولتی ایران برای رفع کردن موانع پیش روی توسعه همکاری های مالی میان دو کشور گفت: در حال حاضر نقل و انتقال پول به یکی از بزرگترین چالش های فعالان مالی عمان برای همکاری با ایران تبدیل شده است.

به باور او روابط تجاری و سرمایه گذاری میان ایران و عمان رو به بهبود است و دو طرف در راستای توسعه روابط مشترک کوشش می نمایند و اتاق های بازرگانی دو کشور هم در کوششند تا به همین دلیل تسهیلات را فراهم نمایند.

رئیس اتاق صنعت و تجارت عمان اعلام نمود: علاوه بر مقام های دولتی، فعالان بخش خصوصی عمان هم در حوزه همکاری مالی با ایران جدی هستند؛ مصداق آن هم هیاتی است که در حال حاضر در ایران حضور دارد که بزرگترین هیات تجاری عمان به شمار می رود که می توانند هسته اصلی سرمایه گذاری در ایران را شکل دهند.

او در همین زمینه خواهان تهاتر کالا میان ایران و عمان شد و پیشنهاد داد تا با تشکیل کارگروهی فنی میان بخش خصوصی ایران و عمان، نحوه تحقق برقراری مکانیزم تهاتر کالا معین گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 528

به "تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان ایران و عمان امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان ایران و عمان امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید