خبرنگاران 2 بیمار کرونایی استان اردبیل جان باخته و 22 مبتلای جدید بستری شدند

به گزارش مجله استخدام جدید، اردبیل- خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار داشت: در ادامه شرایط پایدار شیوع کرونا در استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته 2 بیمار کرونایی جان باخته و 22 مبتلای جدید بستری شدند.

خبرنگاران 2 بیمار کرونایی استان اردبیل جان باخته و 22 مبتلای جدید بستری شدند

دکتر شهرام حبیب زاده روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به شروع خیز آرام شیوع کرونا در استان اردبیل گفت: با وجود پایداری نسبی شیوع کرونا در این استان طی روزهای اخیر، مجموع بستری همزمان بیماران کرونایی استان در حال افزایش بوده و به 168 نفر رسیده است.

وی افزود: هم اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در شرایط آبی قرار گرفته است و هشت شهرستان بیله سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی در شرایط آبی (شرایطی بین سفید و زرد) و چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین شهر و پارس آباد در این استان در شرایط زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: آمار بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان نیز در شرایط ثابت 47 فرد بستری قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: شرایط شیوع کرونا در استان اردبیل همچنان شکننده است و در صورت بی توجهی شهفرایندان به رعایت مقررات مقابله با کرونا، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی انگاری بیماری شوند.

دکتر حبیب زاده با اشاره به ترخیص 19 نفر از افراد بستری مبتلا به کرونا در مرکز درمانی استان اردبیل گفت: با توجه به فرایند شکننده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل های کنترل این بیماری بسیار ضروری است.

وی با اشاره به نوسان آرام تعداد مبتلایان کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر، علت این امر را کاهش رعایت عمومی و عادی انگاری این بیماری مهلک از سوی مردم عنوان کرد و گفت: نگرانی در مورد شیوع موج چهارم این بیماری همچنان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین مجموع فوتی های کرونا در این استان طی 11 ماه گذشته را یک هزار و 381 نفر گفت.

وی افزود: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی حداقل 1.5 متری و نیز پرهیز از حضور در اجتماعات را رعایت کنند.

دکتر حبیب زاده همچنین با اشاره به شروع واکسیناسیون کارکنان درمان بخش های مربوط به بستری بیماران کرونایی استان اردبیل اظهار کرد: در مرحله نخست، 120 نفر از کارکنان بخش درمان واکسن روسی اسپوتنیک.وی را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگاران، 2 ماه پیش تعداد فوتی های کووید.19 در استان اردبیل در رکودی کم سابقه به 22 نفر فوتی در یک شبانه روز رسیده بود ولی طی 2 ماه گذشته پنج بار فوتی های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با 22 فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در 25 آبان ماه با 113 نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با 503 نفر در روز 2 آذرماه به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1534

به "خبرنگاران 2 بیمار کرونایی استان اردبیل جان باخته و 22 مبتلای جدید بستری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 2 بیمار کرونایی استان اردبیل جان باخته و 22 مبتلای جدید بستری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید