روحانی: زیرساخت تامین زنجیره سرد انتقال واکسن کرونا فراهم شد، اولویت های دریافت واکسن کرونا اعلام شد

به گزارش مجله استخدام جدید، رئیس جمهور گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری زیر ساخت لازم برای تامین زنجیره سرد انتقال واکسن فراهم شده است.

روحانی: زیرساخت تامین زنجیره سرد انتقال واکسن کرونا فراهم شد، اولویت های دریافت واکسن کرونا اعلام شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، کمیته های تخصصی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهور، پس از ارائه گزارشی از چگونگی اجرای طرح جامع مقابله با کرونا بویژه در شب یلدا و آمار میزان مبتلایان و فوتی ها و کنترل بیماری در شهر های مختلف، ضمن ابراز نگرانی از شرایط ناپایدار در بعضی شهر های نارنجی، برنامه رسیدن به شرایطی پایدار در این شهر ها را طی هفته های آینده، ارائه کردند.

روحانی پس از ارائه این برنامه، با قدردانی از همکاری و همراهی مردم و کوشش مسوولان ذیربط برای پایداری شهر های نارنجی و زرد گفت: اگر چه در خصوص برآورد میزان رعایت ها و مراقبت ها در خصوص شب یلدا هنوز کمی زود است، اما با توجه به گزارش های اولیه، می توانیم امیدوار باشیم که با تداوم مراعات مردم، در شهر هایی که در خصوص آن ها هنوز نگرانی هایی وجود دارد، به یک شرایط پایدار و امیدوارنماینده ای برسیم.

رئیس جمهور همچنین به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ماموریت داد استان هایی را که با برنامه ریزی های دقیق و جامع پیروز شدند سریعا آمار مبتلایان و فوتی ها را کاهش و شرایط آن استان ها را به نارنجی و زرد تغییر دهند، به عنوان الگو های پیروز به افکار عمومی معرفی و برنامه ریزی ها آن ها را در دیگر مناطق ناپایدار اجرا نمایند.

روحانی تاکید نمود که در کنار مراعات مردم، دولت میخواهد مدیریت های پیروز در این عرصه را مشخص و آن ها را مورد تشویق قرار دهد.

روسای کمیته های تخصصی ستاد در ادامه این جلسه گزارش های خود را در خصوص فرایند فراوری واکسن در داخل و خرید آن از خارج ارائه کردند و همزمان کمیته تبلیغات نیز در این عرصه، گزارشی را در خصوص فعالیت بعضی رسانه های خارج از کشور و کمپین های هدفمند و راهنمایی شده در شبکه های مجازی در زمینه واکسن ارائه کرد.

رئیس جمهور در پی این گزارش تاکید نمود که وزارت بهداشت تمام کوشش خود را برای تامین واکسن چه از داخل و چه از خارج بکار گرفته و مردم مطمئن باشند همانطور که اجازه ندادیم تحریم های تحمیلی، فرایند مقابله با کرونا در کشور را با مشکل روبرو کند و حتی از بسیاری از کشور هایی که در تحریم مالی نیز نیستند، پیروز تر عمل کردیم، واکسن نیز علی رغم شرایط تحریمی و اشکال تراشی آمریکا حتما تامین و در اختیار مردم گذاشته خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه وزارت بهداشت فهرست اولویت بندی افرادی را که می بایست واکسن دریافت نمایند، تهیه نموده است، اضافه کرد: افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای و کسانی که دچار بیماری های صعب العلاج هستند و همچنین کادر بهداشت و درمان که مستقیما باکرونا ارتباط دارند در اولویت دریافت واکسن هستند.

رئیس جمهور گفت: توزیع واکسن بین سایر گروه ها ادامه خواهد یافت تا زمانی که واکسیناسیون کشور کامل و اطمینان حاصل گردد که با ایمنی جمعی ناشی از واکسن، زنجیره انتقال ویروس قطع خواهد شد.

روحانی گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری زیر ساخت لازم برای تامین زنجیره سرد انتقال واکسن فراهم شده است.

رئیس جمهور همچنین تاکید نمود: حمایت کامل از فراوری واکسن داخلی از اولویت های اصلی دولت خواهد بود و بسیار امیدواریم که واکسن داخلی با استاندار های لازم در دسترس قرار گیرد.

روحانی اظهارداشت: مردم شریف بی تردید اسیر جوسازی و فضاسازی رسانه های خارجی نخواهند شد؛ همان رسانه هایی که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در عملیاتی روانی در قالب بزرگنمایی و برجسته سازی بعضی آمار از جمله شمار مبتلایان و فوتی ها، کوشیده اند دستاورد ها و برنامه های کشور را در حوزه مقابله با کرونا، به حاشیه برانند.

وی گفت: جالب است که این رسانه ها هنگامی که همین برنامه ها از سوی دیگر کشور های پیشرفته تکرار می گردد، سکوت می نمایند. هر بار در خیزش های کرونا ملت شریف به خوبی مشاهده می نمایند که ایران پیش قدم مهار این موج ها قبل از کشور های پیشرفته جهان بوده و امروز که آمار فوتی ها و شمار مبتلایان در بسیاری از کشور های مدعی، در حد نگران نماینده قراردارد، ایران پیروز به مدیرت موج سوم شده است و به همین دلیل این رسانه ها اکنون با موضوع واکسن درصدد جوسازی هستند که مردم مطلع قطعا اسیر این جوسازی نخواهند شد چرا که ما هم در زمینه فراوری و هم در زمینه تامین اقدامات موثر را دنبال می کنیم.

رئیس جمهور همچنین در پی ابراز نگرانی هایی از بعضی دورهمی ها و برگزاری مراسم سوگواری دهه های فاطمیه، از محبان حضرت فاطمه (س) و اهل بیت (ع) خواست ضمن گرامیداشت ایام سوگواری به همان نحوی که در ماه محرم و صفر با شور و حرارت، اما توام با رعایت پروتکل ها انجام شد، رعایت دقیق پروتکل ها را اولویت نخست برنامه های ایام سوگواری قرار دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1449

به "روحانی: زیرساخت تامین زنجیره سرد انتقال واکسن کرونا فراهم شد، اولویت های دریافت واکسن کرونا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: زیرساخت تامین زنجیره سرد انتقال واکسن کرونا فراهم شد، اولویت های دریافت واکسن کرونا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید