رونمایی از سردیس قیصر امین پور در روز تهران

به گزارش خبرنگاران، شهردار تهران در مراسم رونمایی از سردیس قیصر امین پور با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و زنده یاد امین پور گفت: قیصر امین پور هم شاعر ایران بود هم شاعر انقلاب. با توجه به صندلی رفیعی که وی در جامعه هنری ایران داشت هیچ مجموعه در خوری به نام ایشان نبود. میدان قیصر امین پور نیز در شان این شاعر بزرگ نبود. وقتی شنیدم قرار است این میدان تغییر کند همان شب با ماشین به این مکان آمدم و تصمیم گرفتم نام بلوار شهرداری را به نام قیصر امین پور تغییر دهم و سردیس ایشان را در چهار راه نصب کنیم.

رونمایی از سردیس قیصر امین پور در روز تهران

افشانی اضافه نمود: برای نیل به این مقصود طرح دو فوریتی این موضوع را به شورای شهر فرستادم و با حمایت اعضای شورا این تغییر نام سریعا انجام شد.این بلوار یکی از بلوارهای خوب و مفید برای برنامه های ترافیکی است که به نام زنده یاد قیصر امین پور مزین شد. ما باید قدردان انسانهای بزرگی باشیم که زندگیشان را وقف مردم کردند.

شهردار تهران در انتها تاکید نمود: از اعضای شورای شهر و خبرنگاران تشکر میکنم. خبر به معنای آگاهی است؛ آرزو داریم به شرایطی برسیم که خبرنگاران به مردم خبر خوب دهند تا حال مردم هم خوب باشد.

احمدمسجدجامعی و محمدجواد حق شناس از اعضای شورای شهر تهران، افشانی را در این تهرانگردی همراهی می کردند. این تهرانگردی از صبح زود و از میدان حرم حضرت عبدالعظم حسنی (ع) شروع شد و در بلوار قیصر امین پور انتها یافت. رسول کشت پور، شهردار منطقه 2 و سهیل محمودی شاعر، نیز در مراسم بازدید از این بلوار حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رونمایی از سردیس قیصر امین پور در روز تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سردیس قیصر امین پور در روز تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید