طرز تهیه موکتل هندوانه به روش کافی شاپ در 15 دقیقه

به گزارش مجله استخدام جدید، موکتل هندوانه یک است. این نوشیدنی عالی و مجذوب کننده تابستانی برای برطرف عطش آبرسانی به بدن یک گزینه عالی است. در این مقاله از در ما طرز تهیه موکتل هندوانه و فوت و فن های خوشمزه شدن این نوشیدنی هندوانه ای شیک را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه موکتل هندوانه به روش کافی شاپ در 15 دقیقه

مواد لازم برای تهیه موکتل هندوانه (برای 1 لیوان)

مواد اولیهاندازه مورد احتیاج
هندوانه1/4 یک هندوانه میانه
لیموترش3 عدد
یخبه اندازه لازم
برگ نعناع تازه5 تا 6 عدد
سودا (آب گازدار)1/4 لیوان فرانسوی دسته دار

مدت زمان آماده سازی موکتل هندوانه: 15 دقیقه

اندازه کالری در 1 لیوان موکتل هندوانه و لیمو: حدود 63 کیلوکالری

مراحل طرز تهیه موکتل هندوانه و لیمو

برای تهیه نوشیدنی خوشمزه تابستانی با آب هندوانه مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:

مرحله اول: هندوانه را خرد کنید

انتخاب یک هندوانه خوب سالم و رسیده اولین قدم برای تهیه موکتل هندوانه به سبک کافی شاپ است. را بلد هستید؟ پس از خرید هندوانه آن را کاملا بشویید و خشک نمایید. سپس هندوانه را از وسط به دو نیم تقسیم نموده و هر قسمت را نیز به دو قسمت دیگر تقسیم کنید.

در واقع ما به یک چهارم هندوانه میانه احتیاج داریم. حالا با یک چاقو مغز هندوانه را از پوست آن جدا کنید و به شکل مکعبی خرد نمایید. در این مرحله باید هسته های هندوانه را کاملاً جدا کنید.

مرحله دوم: آب هندوانه را بگیرید

در این مرحله از طرز تهیه موکتل هندوانه باید هندوانه های خرد شده و بدون هسته را در دستگاه مخلوط کن یا میکسر ریخته و کاملاً پوره کنید. سپس یک صافی برداشته و زیر آن ظرف مناسبی قرار دهید.

پوره های هندوانه را داخل صافی بریزید و با پشت قاشق پوره های هندوانه را کاملا فشار دهید تا همه آب آن خارج گردد. برای موکتل به آب هندوانه احتیاج داریم. در فاصله آماده کردن سایر مواد آب هندوانه را در یخچال بگذارید تا کاملاً خنک گردد.

مرحله سوم: برگ های نعنا را بشویید و خرد کنید

در این فاصله برگهای نعناع را آماده کنید. نعنا را پس از شستشو و خشک کردن با یک چاقوی تیز به اندازه دلخواه خرد کنید. لازم نیست که برگهای نعناع زیاد خرد شوند.

مرحله چهارم: آب لیموترش را بگیرید

لیمو را از وسط به دو نیم تقسیم نموده و با آبلیموگیری دستی یا با دست آب لیموها را کاملا بگیرید و هسته لیموها را دور بریزید. چند برش حلقه لیمو را هم نگه دارید.

مرحله پنجم: مواد موکتل را لایه لایه به لیوان سرو اضافه کنید

لیوان یا جام سرو خود را آماده کنید. در ابتدا برگ های نعنای خرد شده را داخل لیوان بریزید. سپس لیموهای حلقه شده را روی برگ های نعنا قرار دهید. اندازهی آب لیموترش هم به مواد اضافه کنید.

مرحله ششم: قطعات یخ را اضافه کنید

حالا نوبت اضافه کردن قطعات یخ مکعبی است. آنها را نیز در لیوان سرو خود بریزید. 3 تا 4 قطعه یخ خرد شده کافیست.

مرحله هفتم: آب گازدار را به ترکیب خود اضافه کنید

آب گازدار را داخل لیوان بریزید. البته استفاده از سودا یا آب گازدار برای تهیه نوشیدنی مطبوع تابستانی با هندوانه اختیاری است. شما می توانید تنها از آب هندوانه بهره ببرید.

در صورت تمایل خرید آب گازدار را می توانید به صورت یا اینترنتی از فروشگاه های انجام دهید.

مرحله آخر: آب هندوانه را در لیوان بریزید و تزیین کنید

پس از اضافه کردن آب گازدار نوبت اضافه کردن آب هندوانه است. آرام آرام آب هندوانه را داخل لیوان بریزید.

مرحله آخر: موکتل هندوانه را تزیین کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه موکتل هندوانه شما می توانید پس از ریختن همه مواد داخل لیوان آن را با برگ نعنا یا چند برش لیمو تزیین کنید. نوش جان!

بیشتر بخوانید:

روش های دیگر درست کردن موکتل هندوانه

یکی از ویژگی های این نوشیدنی شیرین تابستانی با هندوانه این است که شما می توانید به شیوه های مختلف آن را تهیه کنید. در زیر به بعضی از برترین دستورالعمل های تهیه موکتل هندوانه اشاره شده است:

روش تهیه موکتل هندوانه با شاتوت

برای تهیه موکتل هندوانه با شاتوت شما به 2 قاشق غذاخوری تخم ریحان و اندازهی شاتوت احتیاج دارید. شما می توانید این نوشیدنی را به شکلی خلاقانه تهیه کنید. فقط کافیست داخل هر قالب یخ یک شاتوت قرار داده و پس از ریختن آب آن را در فریزر نگه دارید تا یخ بزند. در این فاصله تخم ریحان را در آب ولرم خیس نموده و در یخچال نگهداری تا خنک گردد.

حالا آب هندوانه را آماده کنید. در ادامه در یک لیوان آب هندوانه، کمی آب لیموترش و تخم ریحان بریزید و 4 تا 5 قالب شاتوت یخ زده و آب گازدار به آن اضافه کنید. به همین راحتی موکتل هندوانه با شاتوت شما آماده است.

روش تهیه موکتل هندوانه با اسپرایت و آب پرتقال

در تهیه این نوشیدنی خنک تابستانی می توانید از یک میوه زمستانی مثل پرتقال نیز بهره ببرید. البته اگر پرتقال در دسترس ندارید، استفاده از آب پرتقال نیز بلا مانع است. برگ های نعناع و آب لیموترش را داخل لیوان بریزید. آب پرتقال، چند تکه یخ و اسپرایت (نوعی نوشابه گازدار غیر الکلی) را به آن اضافه کنید و در آخر در لیوان خود آب هندوانه را بریزید. به جای اسپرایت می توانید از آب گازدار نیز بهره ببرید.

در صورت تمایل و را می توانید از تهیه کنید؛ اینترنتی یا حضوری.

روش تهیه موکتل هندوانه با نعناع

طرز تهیه این نوشیدنی خوش طعم و خوش رنگ تابستانی نیز بسیار آسان است. برای درست کردن موکتل هندوانه با نعنا باید آب هندوانه، برگ نعنا، شکر و آب لیموترش را داخل مخلوط کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. پس از اینکه مواد شما به خوبی با هم میکس شدند. موکتل هندوانه را داخل لیوان سرو ریخته و چند قالب یخ خرد شده به آن اضافه کنید.

را می توانید به روش های اینترنتی و حضوری از تهیه کنید.

نکات مهم در طرز تهیه موکتل هندوانه

  • اگر دوست دارید نوشیدنی شما شیرین گردد می توانید اندازهی شکر را با آب هندوانه ترکیب کنید.
  • در صورت عدم دسترسی به لیموی تازه می توانید از یک قاشق غذاخوری آبلیمو برای تهیه موکتل هندوانه استفاده نمایید. شما می توانید آبلیمو را به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های بخرید.

فوت و فن های خوشمزه شدن موکتل هندوانه

آیا می توان از عسل برای شیرین شدن طعم موکتل هندوانه استفاده کرد؟

بله شما می توانید اندازهی عسل را با آب هندوانه ترکیب کنید تا این نوشیدنی گوارای تابستانی با هندوانه شیرین گردد.

استفاده از سودا برای تهیه هندوانه ضروری است؟

در رسپی اصلی این نوشیدنی خوش طعم تابستانی، آب گازدار آمده است. اما شما می توانید در صورت تمایل آن را حذف کنید و از آب سرد بهره ببرید.

آیا می توان از نعناع خشک برای تهیه موکتل هندوانه استفاده کرد؟

استفاده از برگ های تازه نعنا باعث غنی شدن عطر نوشیدنی شما می گردد. ولی در صورت عدم دسترسی به نعناع تازه شما می توانید از نعناع خشک بهره ببرید.

آیا می توان موکتل هندوانه به جای مانده را نگهداری کرد؟

بله اگر دوست ندارید همه نوشیدنی را فوراً بنوشید می توانید به جامانده موکتل خود را حداکثر به مدت 1 هفته در یخچال نگه دارید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 23 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2351

به "طرز تهیه موکتل هندوانه به روش کافی شاپ در 15 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه موکتل هندوانه به روش کافی شاپ در 15 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید