طلاق به خاطر نداشتن جهیزیه لاکچری

به گزارش مجله استخدام جدید، در گزارش زیر دلیل درخواست طلاق زوج جوان را می خوانید.

طلاق به خاطر نداشتن جهیزیه لاکچری

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران ، مهسا با فاصله چند متری از همسرش بابک در راهرو طبقه اول دادگاه خانواده نشسته بود. گاهی زیرچشمی همسر جوانش را نگاه می کرد و آهی می کشید و از آن سو هم بابک هر چند دقیقه به ساعت مچی گرانبهایش نگاه می کرد و در انتظار ساعت برگزاری دادگاه بود.

بالاخره منشی دادگاه هر دو را به داخل شعبه فراخواند. بابک قدری زودتر وارد شعبه شد؛ گویی دوست داشت زودتر از ماجرایی که برایش پیش آمده، رهایی یابد. مهسا آرام آرام با قدم های سنگینش وارد شعبه شد و با سلامی آهسته به قاضی، روی جایگاه نشست.

قاضی نگاهی اجاقتصادی به پرونده و دادخواست شان کرد و پرسید: شما که هردو زیر 25 سال دارید و هنوز هم مهر عقدنامه اتان خشک نشده! ماجرا چیست؟ جهیزیه لاکچری و با ارزش یعنی چی؟!

مهسا نفس عمیقی کشید و در حالی که بغضی در گلویش بود، گفت: سه سالی است که به خاطر شرایط اقتصادی خانواده ام تصمیم گرفتم به صورت مستقل کار کنم، از این رو منشی مطب یک پزشک شدم و داشتم راحت زندگی می کردم تا اینکه شش ماه پیش بابک به عنوان بیمار به مطب ما آمد. نگاه هایش از همان ابتدا متفاوت بود پس از ویزیت مثل بقیه بیماران رفت، اما دوباره چند روز بعد آمد و هنگام پرداخت حق ویزیت، شماره تماسش را روی میزم گذاشت و از من خواست تا به پیشنهاد دوستی اش فکر کنم. البته او به من گفت که قصدش ازدواج است. من هم، چون احساس کردم وضع اقتصادی خوبی دارد و نیتش خیر است، پذیرفتم و با او دوست شدم.

قاضی به مهسا گفت: شش ماه پیش باهم دوست شدید و چهار ماه بعد هم عقد کردید، با اینکه زمان کوتاهی از آشنایی تان گذشته بود چرا اینقدر عجله داشتید؟ چرا اجازه ندادید که شناخت بیشتری نسبت به هم پیدا کنید؟

مهسا پاسخ داد: هم من و هم بابک اصرار داشتیم که زودتر ازدواج کنیم و مستقل شویم. حتی بار ها پدرم با ازدواجم مخالفت کرد و گفت که خانواده بابک مرفه هستند و به لحاظ فرهنگی و اقتصادی با ما همخوانی ندارند، اما من آنقدر پافشاری کردم تا آخر رضایت داد و دو ماه قبل هم با هم عقد کردیم. پس از عقدمان احساس کردم خوشبختی به من رو نموده و خوشبخت ترین دختر روی زمینم که بحث جهیزیه پیش آمد. پدرم با سختی فراوان و قرض کردن از دوستان و آشناهایمان جهیزیه معمولی برایم فراهم کرد، اما وقتی خانواده بابک آن را دید، به یکباره رفتارشان با من عوض شد و عنوان کردند که یا جهیزیه ارزشمند و لاکچری تهیه کن یا نمی توانید با هم ازدواج کنید.

قاضی رو کرد به بابک و گفت: همسرت درست می گوید؟

بابک مکثی کرد و جواب داد: من فرزند آن خانواده ام و نمی توانم مقابل پدر و مادرم بایستم. خانواده ام دخترعمویم را برایم در نظر داشتند و خود مهسا می داند که در اطراف من دختر های متعددی وجود دارد که به لحاظ اقتصادی بسیار مرفه هستند و حاضرند که با من ازدواج نمایند، اما من به خاطر علاقه و عشقی که به مهسا داشتم، او را انتخاب کردم. حالا هم نمی گویم که او را نمی خواهم می گویم وقتی هزار سکه مهرت نموده ام، جهیزیه لاکچری بیاور تا جلوی خانواده ام شرمسار نشوم.

در این لحظه مهسا به یکباره از کوره در رفت و گفت: من به خاطر اینکه احساس کردم رابطه ما عاشقانه است، به درخواستت جواب مثبت دادم اگر بحث پول و تجملات است و مهریه هزار سکه ای را تو سرم می کوبی، باشه من جهیزیه لاکچری می آورم و تو هم باید مهریه هزار سکه ای ام را که عندالمطالبه است، همین الان پرداخت کنی.

بابک قدری عصبانی شد و در جواب مهسا گفت: تو می خواهی باج بگیری؟

بعد رو کرد به قاضی و گفت: جناب قاضی من اگر جلوی خانواده ام بایستم، دیگر از خانه و ماشین و کار خبری نیست. من از بچگی در رفاه زندگی نموده ام و بدون این اموال نمی توانم زندگی کنم.

قاضی به بابک گفت: شما که می دانستی خواسته خانواده ات چیست چرا به سراغ این دختر آمدی؟ چرا پیش از آنکه عقد کنید درباره این مسائل به توافق نرسیدید تا کار به اینجا نرسد. این رفتار های عجولانه و بدون فکر زندگی هر دوی شما بخصوص این دختر 21 ساله را تباه کرد. با این حال پرونده شما را به واحد مشاوره ارجاع می دهم تا پس از یک ماه ببینیم مشکل تان قابل حال است یا راه دیگری برای آن پیدا کنیم.

امیرحسین صفدری کارشناس حوزه خانواده

متأسفانه این روز ها زوج های جوان به تضاد های فکری، خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی یکدیگر توجه نمی نمایند و انتخاب همسر را از روی ظواهر انجام می دهند و در کوتاه مدت دچار مسائل فراوانی می شوند.

در این پرونده مرد جوان، چون استقلال اقتصادی ندارد ناچار است، پای خواسته خانواده اش بایستد و همین مسأله در آینده هم منجر به دخالت های خانواده او خواهد شد. ضمن اینکه به نظر می رسد جهیزیه لاکچری نوعی بهانه جویی برای به بن بست رساندن ارتباط پسرشان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1564

به "طلاق به خاطر نداشتن جهیزیه لاکچری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلاق به خاطر نداشتن جهیزیه لاکچری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید