قلعه نویی: فی البداهه مربی شدن عقلانی نیست، تنها چیزی که در فوتبال ایران نیست لذت است

به گزارش مجله استخدام جدید، سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: عقلانی نیست آدمی که تازه فوتبال را کنار گذاشته فی البداهه مربی شود.

قلعه نویی: فی البداهه مربی شدن عقلانی نیست، تنها چیزی که در فوتبال ایران نیست لذت است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، امیر قلعه نویی پس از دیدار تدارکاتی دو تیم گل گهر و مس رفسنجان گفت: بازی واقعا جدی بود. متاسفانه دو سه مصدوم دادیم که ان شاالله مورد خاصی نباشد. به محمد ربیعی تبریک می گویم. یک مربی کاربلد و جوان که هم با شایستگی به لیگ برتر آمد و هم اینکه تیم خیلی خوبی برای لیگ برتر درست کرده است. تیم هایی که از لیگ یک به لیگ برتر می آیند اگر تحت فشار نباشند فرایند بازی هایشان بهتر می شود.

وی با اشاره به تیم گل گهر ادامه داد: در حال عوض کردن فلسفه بازی تیم هستیم. خوشبختانه تا الان هم پیروز بودیم و هفته به هفته بهترمی شویم.در پیک بدنسازی بودیم و بدن ها کمی خسته است. فکر می کنم تا شروع مسابقات بدن ها شاداب شود. با اینکه با یک تیم خیلی خوب و تاکتیکی بازی داشتیم توانستیم یک بازی منطقی انجام بدهیم. هرچند آن ها هم موقعیت گل داشتند که باید در خصوص این مساله بیشتر کار کنیم.

قلعه نویی در خصوص اینکه مس رفسنجان چه جایگاهی را باید به دست بیاورد، گفت: تیم هایی هستند که از لیگ یک به لیگ برتر می آیند که قبلا تجربه این لیگ را داشته اند. اما از تیم هایی مثل مس رفسنجان وقتی از لیگ یک به لیگ برتر می آید و مرکز استان هم نیست باید در حد خودش انتظار داشت. نباید به کادرفنی و تیم فشار آورد. چه فشار قهرمانی و چه فشار ماندن، همین که بتواند ثباتی داشته باشد و خودش را حفظ کند به نظرم پیروزیت است. فکر می کنم این تیم این مهم را انجام می دهد. پا به پای ما دویدند و ایجاد موقعیت کردند.

وی شرح داد: دربین تیم هایی که در این چندسال به لیگ برتر آمدند فکر می کنم مس جزو تیم های خوب است و لیگ برتر را هم با قدرت شروع خواهد کرد. نباید فکر کنند که این تیم زنگ تفریح است، نه تیم با برنامه ای است. ولی تجربه 40ساله مربیگری من می گوید که نباید مخصوصا به این تیم ها نباید فشار آورد که باید فلان جای جدول باشید. این برای این تیم ها نتیجه عکس دارد.

سرمربی تیم گل گهر در خصوص اینکه در فصل جدید تعداد مربیان جوان مثل محمد ربیعی زیاد شده است، گفت: محمدربیعی مربی جوان اما با تجربه ای است. پله ها و فشارهای پایین تر را طی کرده و اینطور نبوده که فی البداهه بیاید. در گذشته خود من اینطور بودم. با کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز و بعد استقلال تهران شروع کردم. پله پله طی کردم.

قلعه نویی با اشاره به نقش مدیریت در پیروزیت مربیان جوان گفت: باید نگاه مدیران را دید. اگر نگاه مدیران این باشد که از فضای مجازی بترسند و بخواهند تحت فشار تماشاگر باشند این استعدادها می سوزند. که آدمی که تازه فوتبال را کنار گذاشته اگر بخواهید فی البداهه او را مربی کنید، به نظر من عقلانی نیست. اعتقادم این است که استعدادهای خوب ما پله پله بالا بیایند. مثل محمد ربیعی، او حدود 8 سال است که تجربه مربیگری دارد. فشار بازی ها را تحمل کرده، خودش تیمش را از لیگ یک به لیگ برتر آورده و خودش هم مزد زحماتش را می گیرد. ولی اگر بخواهیم به فضای مجازی توجه کنیم و پشت اسم ها پنهان شویم و همان اسم ها را هزینه خودمان کنیم، سرمایه سوزی کردیم.

وی در گفت وگو با رسانه باشگاه مس رفسنجان و در خصوص برگزاری دربی کرمان در هفته دوم لیگ بیستم، گفت: باید به فوتبال نگاه فوتبالی داشته باشیم. قشنگی های فوتبال را ببینید. از بازی فوتبال باید لذت ببرید که در فوتبال ایران لذت نمی برید. تنها چیزی که در فوتبال ایران نیست لذت است. همان نگاهی که به بازی های دیگرمان داریم به این تیم (مس رفسنجان) هم داریم. برای ما خود فوتبال و قشنگی های آن مهم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1329

به "قلعه نویی: فی البداهه مربی شدن عقلانی نیست، تنها چیزی که در فوتبال ایران نیست لذت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: فی البداهه مربی شدن عقلانی نیست، تنها چیزی که در فوتبال ایران نیست لذت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید