نوری که ویروس کرونا را نابود می نماید

به گزارش مجله استخدام جدید، یک دانشمند باور دارد، لامپ های ماوراء بنفش ویژه می توانند ویروس کرونا را که در هوای بیمارستان ها،مدارس و مراکز این چنینی پخش هستند، نابود کند.

نوری که ویروس کرونا را نابود می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، دانشمند دانشگاه کلمبیا می گوید لامپ های ماوراء بنفش ویژه می توانند ویروس کرونا را که در هوای بیمارستان ها،مدارس و مراکز این چنینی پخش هستند، نابود کند.

دانشمندان در حال مطالعه نوع خاصی از نور ماوراء بنفش، معروف به نور دور UVC هستند که می تواند میکروب و ویروس ها را بدون نفوذ به پوست انسان نابود کند.

یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که از این طریق می توان بیش از 95٪ ویروس ها مانند coronavirus را از بین برد؛ کرونا ویروس نوعی ویروس positive-sense single-stranded RNV virus ، مشابه ویروس SARS و MERS است. تحقیقات اجرا شده بر روی SARS نشان داد که این نوع ویروس نسبت به تابش نور UVC حساس است و هنگام قرار دریافت در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش قوی تر از 90 μW/cm2 به میزان قابل توجهی ضعیف می گردد.

در حال حاضر چین و کره جنوبی از نور ماوراء بنفش برای تمیز کردن اتوبوس ها و قطارها برای سرعت بخشیدن برای بازگشت به شرایط قبل و عادی استفاده می نمایند.

یک دانشمند در دانشگاه کلمبیا در نیویورک می گوید: نوع خاصی از نور ممکن است راز کشتن ویروس کرونا باشد.

دیوید برنر، مدیر مرکز تحقیقات رادیولوژی این دانشگاه برای جلوگیری از شیوع بیماری ها در خصوص چگونگی استفاده از نور ماوراء بنفش که به نور UV معروف است، می پردازد.

از نور ماوراء بنفش در بیمارستان ها و مراکز پزشکی برای تمیز کردن اتاق ها و تجهیزات استفاده می گردد، اما برای سلامتی انسان خطرناک است و می تواند باعث سرطان پوست و بیماری های چشمی گردد.

اما یک نوع خاص از نور ماوراء بنفش به نام نور UVC وجود دارد که میکروب ها را می کشد اما خطرناک نیست؛ این امر به این دلیل است که ویروس با یک غشای نازک پوشانده شده که به راحتی توسط اشعه UV جدا می گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1008

به "نوری که ویروس کرونا را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری که ویروس کرونا را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید