گردو فشارخون را پایین می آورد

به گزارش مجله استخدام جدید، متخصصان تغذیه و سلامت می گویند که مصرف گردو می تواند به کاهش فشارخون یاری کند.

گردو فشارخون را پایین می آورد

به گزارش مجله استخدام جدید، محققان در مطالعه ای جدید دریافتند مصرف گردو به افرادی که در معرض بیماری قلبی-عروقی قرار دارند یاری می نماید تا فشار خون خود را کاهش دهند. به گفته محققان گردو باید به عنوان بخشی از رژیم غذایی باشد که حاوی میزان ناچیزی از چربی های اشباع شده هستند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: تحقیق انجام گرفته اولین موردی است که آنالیز می نماید چگونه ترکیب های موجود در گردو بر سلامت قلب تاثیر می گذارد. گردو حاوی امگا 3 گیاهی موسوم به آلفا لینولنیک اسید است که با اثربخشی مناسب بر فشار خون همراه است.

محققان در این آنالیز این موضوع را مورد مطالعه قرار دادند که آیا ترکیب آلفا لینولنیک اسید به بهبود سلامت قلب یاری می نماید یا دیگر مواد موجود در آن همچون پلی فنول ها در کنترل فشار خون در افرادی که در معرض بیماری های قلبی-عروقی قرار دارند، موثر است.

آنها به مطالعه روی 45 فرد 30 تا 65 ساله که دچار چاقی یا اضافه وزن بودند پرداختند. تمامی این افراد دو هفته پیش از آغاز مطالعه یک رژیم غذایی حاوی 12 درصد کالری حاصل از چربی های اشباع شده را دنبال کردند. سپس این افراد به سه گروه تقسیم شدند و سه رژیم غذایی مختلف را که حاوی میزان ناچیزی از چربی اشباع شده بود دریافت کردند.

این سه رژیم عبارتند از:

رژیم غذایی حاوی گردو

رژیم غذایی فاقد گردو که حاوی میزان برابری از آلفا لینولنیک اسید و اسیدهای چرب اشباع نشده بوده

و رژیم غذایی فاقد گردو که با میزان برابری از آلفا لینولنیک اسید موجود در گردو و اسید چرب دیگری موسوم به اسید اولئیک جایگزین شده.

محققان فاکتورهای سلامت قلبی-عروق این افراد را مورد آنالیز قرار دادند و متوجه شدند سلامت قلب تمامی این افراد تا حدودی بهبود داشته است. یافته ها نشان داد جایگزین کردن چربی های اشباع شده با چربی های غیراشباع که از گردو یا روغن های گیاهی دیگر بدست می آید به سلامت قلب و عروق منجر می گردد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها همچنین تاکید کردند: افرادی که رژیم غذایی شان حاوی گردو بوده نسبت به دو گروه دیگر فشارخون پایین تری داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 190

به "گردو فشارخون را پایین می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردو فشارخون را پایین می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید