7 ماده غذایی تضعیف کننده سیستم ایمنی!

به گزارش مجله استخدام جدید، کمبود بعضی مواد غذایی به خصوص ویتامین دی، در معرض مواد شیمیایی مصنوعی قرار گرفتن، عدم تعادل در باکتری های مفید روده و ... عوامل خطر کلیدی برای تضعیف سیستم ایمنی بدن است. با این حال بعضی عادات غذایی غلط نیز ممکن است سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و فرد را در معرض عفونت های مکرر قرار دهد.

7 ماده غذایی تضعیف کننده سیستم ایمنی!

سیستم ایمنی از بدن در برابر مهاجمان خارجی مانند باکتری ها و عفونت ها محافظت می نماید. با این حال، بعضی از افراد سیستم ایمنی ضعیفی دارند که ممکن است آن ها را مستعد عفونت های مکرر کند.

کمبود بعضی مواد غذایی به خصوص ویتامین دی، در معرض مواد شیمیایی مصنوعی قرار گرفتن، عدم تعادل در باکتری های مفید روده و ... عوامل خطر کلیدی برای تضعیف سیستم ایمنی بدن است. با این حال بعضی عادات غذایی غلط نیز ممکن است سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و فرد را در معرض عفونت های مکرر قرار دهد:

غلات پردازش شده: انتخاب غلات سبوس دار بهتر از دانه های پردازش شده است، چون این دانه ها اثر سوء بر قند خون دارند و عملکرد سیستم ایمنی بدن را تضعیف می نمایند.

ماست های طعم دار: ماست های حاوی شکر اضافه و غیر پروبیوتیک منجر به ایجاد مسائل گوارشی می شوند. قند موجود در این ماست ها مهار عملکرد سیستم ایمنی را به همراه دارد و مواد تشکیل دهنده مصنوعی آن ها خالی از ریزمغذی ها است.

الکل: جای تعجب نیست که مصرف الکل برای سیستم ایمنی بدن خطرناک است. الکل حاوی قند بالایی است و مصرف آن یکپارچگی مخاط روده را تغییر می دهد. ضمن این که میکروارگانیسم های روده را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

نوشابه های کافئین دار: اندازه کافی از خواب برای حفظ سیستم ایمنی سالم لازم است و مصرف بیش از حد نوشابه های کافئین دار به ویژه قهوه و نوشابه های گازدار درست اثر برعکس برای سیستم ایمنی بدن دارد. سطوح اسیدیته در قهوه ممکن است منجر به افزایش التهاب در بدن گردد.

سوپ های کنسرو: سوپ غذایی است که به راحتی می تواند فیبر و پروتئین مورد احتیاج بدن را فراهم کند با این حال مصرف کنسرو شده این غذا اگرچه راحت است، اما برترین گزینه نیست. بسیاری از این سوپ ها حاوی مواد تشکیل دهنده مصنوعی و سطوح بالای سدیم هستند.

غذا های شور: در حالی که غذا های شور مانند کلم ترش عطر و طعم زیاد و کالری کمی دارند، اما سدیم بالای موجود در آن ها می تواند منجر به کم شدن آب بدن و احتباس مایعات گردد. حتی در شرایطی مانند بیماری های کلیوی مصرف این غذا ها اصلا مناسب نیست.

میوه های خشک: اگرچه میوه ها یک میان وعده بسیار ضروری هستند، اما نوع خشک شده آن ها و حتی میوه های کنسرو شده حاوی قند اضافی هستند که سالم بودن آن ها را زیر سوال می برد.

منبع: ایرنا

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2169

به "7 ماده غذایی تضعیف کننده سیستم ایمنی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ماده غذایی تضعیف کننده سیستم ایمنی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید