آخرین تصمیمات در مورد بازگشایی دانشگاه ها

به گزارش مجله استخدام جدید، به گزارش خبرنگاران، سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در هشتمین جلسه مشترک هیات رئیسه و کمیسیون های مجلس خبرگان با اظهار امیدواری نسبت به تسریع در واکسیناسیون تأکید کرد: در گفت وگوهایی که با کشورهای مختلف صورت گرفته، فرایند واکسیناسیون سرعت می گیرد و امیدواریم با این اقدام شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی تازه باشیم (ایسنا).

آخرین تصمیمات در مورد بازگشایی دانشگاه ها

رئیسی، روز گذشته در جلسه هیات دولت با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون به همت وزارت بهداشت و همکاری نهادهای ذیربط 2 تا 3 برابر شده است، گفت: امیدواریم با تامین واکسن های مورد نیاز از محل واردات و تولیدات داخلی هر چه سریع تر امکان بازگشایی مراکز آموزشی فراهم شود و اگر رسیدن به حدنصاب لازم با تاخیر انجام شود، بازگشایی مراکز آموزشی هم با تاخیر انجام خواهد شد (پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری).

روش ترکیبی آموزش چیست؟

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز گفت که این وزارتخانه آموزش مجازی را دیگر قبول ندارد و روش ترکیبی را برای بازگشایی دانشگاه ها از مهر در نظر گرفته است.

او در خصوص آخرین شرایط واکسیناسیون دانشجویان، گفت: برای این که بتوانیم بازگشایی دانشگاه ها را انجام دهیم برنامه داریم تا تمامی استادان و دانشجویان واکسینه شوند.

عین اللهی اضافه نمود: واکسیناسیون هوشمند یعنی بر اساس وظایفی که هر صنفی دارد آن را انجام دهیم، بازگشایی دانشگاه ها خیلی مهم است و بنابراین ما واکسیناسیون دانشجویان، استادان، پرسنل مرتبط در دانشگاه ها مانند پرسنل آزمایشگاه ها و اداره ها را باید در مدت کوتاهی قبل از بازگشایی دانشگاه ها انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص حضوری شدن آموزش ها از مهر برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، گفت: این که آموزش ها از مهر به صورت خالص، مجازی باشند را دیگر قبول نداریم و کاملا حضوری هم امکان پذیر نیست، بنابراین روش ترکیبی را برای بازگشایی دانشگاه ها از مهر به کار می گیریم.

عین اللهی اظهار داشت: روش ترکیبی به این صورت است که کلاس ها حتما دایر شوند و مساله مهم در این موضوع تعداد دانشجویان در کلاس های حضوری است، بنابراین هر دانشگاهی با توجه به شرایط و میزان آلودگی که در شهر و مکان مربوطه دارد، می تواند تعداد دانشجویان خود را مشخص کند، اگر یک کلاسی 30 نفر جمعیت دارد باید آن را با ظرفیت 10 نفری برگزار کند و مابقی به شیوه مجازی آموزش ببیند (خبرنگاران).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1826

به "آخرین تصمیمات در مورد بازگشایی دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تصمیمات در مورد بازگشایی دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید