انتقاد از تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه ها

به گزارش مجله استخدام جدید، علی بیژنی روز شنبه در نشست خبری کنگره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، با انتقاد از اینکه برخی جراحی های پلاستیک و زیبایی توسط همکاران غیرمتخصص در سایر رشته ها انجام می گردد، گفت: متأسفانه یکسری از کارهای زیبایی همچون تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه ها انجام می گردد که این افراد اطلاعی از موازین جراحی پلاستیک ندارند.

انتقاد از تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه ها

وی با اشاره به اینکه در کشور 360 نفر دارای مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی هستند، اضافه نمود: البته برخی همکاران پزشک مانند گوش، حلق و بینی و فک و صورت نیز می توانند کارهای جراحی پلاستیک و زیبایی انجام دهند اما راینوپلاستی جزو برنامه آموزشی این رشته ها نیست.

بیژنی با تأکید بر اینکه ما مکرر این معضل را مطرح نموده ایم، ادامه داد: بعضاً شاهد هستیم کارگاه هایی به منظور آموزش تزریق ژل و راینوپلاستی در کشور برگزار می گردد که هیچ گونه مرجعیت قانونی برای برگزاری این قبیل کارگاه ها توسط افراد غیرمتخصص وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه هیچ آمار رسمی در زمینه جراحی زیبایی در کشور نداریم، تأکید کرد: کسی نمی تواند تعداد این نوع جراحی ها را کنترل کند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با انتقاد از تبلیغات گمراه کننده جهت گرایش مردم به انجام جراحی های پلاستیک و زیبایی اضافه نمود: متأسفانه بعضی از این جراحی ها عارضه هایی ایجاد می نماید که قابل درمان نیستند البته عارضه در هر نوع جراحی وجود دارد اما اگر جراحی ها توسط افراد متخصص آن رشته انجام گردد، قطعاً میزان عارضه ها کمتر خواهد بود.

بیژنی از پایین بودن هزینه های جراحی پلاستیک و زیبایی به عنوان یکی از علل گرایش مردم به افراد غیرمتخصص نام برد و گفت: تمام اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی که توسط افراد متخصص در کشور انجام می گردد دارای کد لازم از وزارت بهداشت است.

وی با اعلام اینکه دریافت پول در مطب برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی ممنوع است، توضیح داد: تزریق ژل و بوتاکس در مطب منعی ندارد.

به گفته رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، حداقل سن جراحی زیبایی بینی 17سالگی است و کسانی که جراحی هایی را تحت عنوان گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می دهند، دارای مدرک تخصصی نیستند.

بیژنی در ادامه به کمبود نخ جراحی در اتاق های عمل، اشاره و اظهار داشت: این نوع نخ ها که از کیفیت بالایی می بایست برخوردار باشند، اغلب از آمریکا و اروپا وارد می شد اما اخیراً نخ جراحی از هند و چین نیز وارد می گردد که کیفیت لازم را ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 81

به "انتقاد از تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از تزریق ژل و بوتاکس در آرایشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید