تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها

به گزارش مجله استخدام جدید، ششمین پیش نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها روز چهارشنبه 8 بهمن ماه در پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار می شود. هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع تجارت منطقه ای؛ اولویت راهبردی 29 بهمن ماه سال جاری در سالروز ابلاغ سیاست های کلی برگزار خواهد شد.

تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در ادامه برگزاری شش همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان تجارت منطقه ای؛ اولویت راهبردی 29 بهمن ماه سال جاری همزمان با سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می گردد. این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی و کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی و با همکاری نهاد ها و دستگاه های دولتی برگزار می گردد. در همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهاد های عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

* 4 محور هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

رویکرد این همایش سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راه چاره های لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید.

در سال جاری موضوع تجارت منطقه ای به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن 4 محور در نظر گرفته شده است. سیاست ها و راهبردها، متولیان و بازیگران، زیرساخت ها و سازوکارها و ظرفیت ها و فرصت های ویژه، 4 محور مذکور است. پیش از برگزاری همایش نیز نشست هایی در هر یک از محور ها جهت تدقیق مباحث تشکیل می گردد. پنجمین نشست در این زمینه روز یکشنبه 5 بهمن ماه با موضوع جایگاه افغانستان و پاکستان در نقشه تجارت منطقه ای کشور در سازمان توسعه تجارت برگزار شد.

در ادامه، ششمین پیش نشست از این همایش با موضوع تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها به میزبانی پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار می گردد.

در این نشست، فتح الله طلوعی سرپرست بازرسی امور نیرو و ارتباطات سازمان بازرسی کل کشور، حبیب قراگوزلو معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران، عباس علی آبادی مدیرعامل گروه مپنا، همایون برهمندپور رئیس مرکز توسعه فناوری انتقال توان با ظرفیت بالا پژوهشگاه نیرو، پیام باقری نایب رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق و صالح نیازی کارشناس اداره همکاری های چندجانبه تجاری، مالی، انرژی و حمل و نقل وزارت امور خارجه حضور خواهند داشت.

ششمین پیش نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی در تاریخ چهارشنبه 8 بهمن ماه 1399 ساعت 14 تا 16 و به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می گردد. علاقه مندان این حوزه جهت کسب اطلاع از محتوای مباحث علمی این نشست، به سایت همایش به آدرس Conf.mett.ir مراجعه نمایند.

منبع: راستا اقتصاد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1512

به "تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید