تشدید نظارت بر آزمایشگاه&zwnjهای مجاز به انجام تست کرونا

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران (پانا) - معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در چهارچوب تشدید نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص پزشکی، در هفته گذشته فعالیت یک آزمایشگاه در حوزه نظارتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، که بدون اخذ مجوز اقدام به پذیرش و انجام آزمایش تشخیص مولکولی کووید19 نموده بود، متوقف شد.

تشدید نظارت بر آزمایشگاه&zwnjهای مجاز به انجام تست کرونا

به گزارش وبدا، بر اساس اعلام معاونت درمان همچنین مجوز دو آزمایشگاه مجاز به انجام این آزمایش که در ثبت نتایج آزمایشگاهی در سامانه پرونده الکترونیک سطح یک سهل انگاری و تاخیر نموده بودند و یک آزمایشگاه به دلیل کسب نتایج نامطلوب در مهارت آزمایی، به دستور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلیق شدند.

بر مبنای ابلاغ وزارت بهداشت، کلیه آزمایشگاههای تشخیص پزشکی دولتی و خصوصی برای پذیرش و انجام آزمایش تشخیص مولکولی کووید-19 باید تایید معاونتهای درمان دانشگاههای علوم پزشکی در ارتباط با رعایت استانداردهای تضمین کیفت و امنیت و ایمنی زیستی را دریافت نموده و صلاحیت فنی آنها از طریق آزمایشگاه مرجع کشوری کووید-19 در انستیتو پاستور ایران احراز گردد.

آزمایشگاههای مجاز به انجام آزمایش تشخیص مولکولی کووید-19 علاوه بر رعایت ضوابط و استانداردهای ابلاغی، متعهد به اخذ تعرفه قانونی خدمات آزمایشگاهی و ثبت فوری، مستمر و کامل نتایج آزمایش در سامانه های وزارت بهداشت هستند. این آزمایشگاهها بطور دوره ای مورد ارزیابی صلاحیت قرار می گیرند و در صورت کسب نتایج نامطلوب تا برطرف مسائل احتمالی فعالیت خود را متوقف میکنند.

لازم به ذکر است، طبق ابلاغ 17 آذرماه دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه آزمایش تشخیص مولکولی کووید-19 بر مبنای برآورد هزینه تمام شده خدمت با استفاده از محصولات فراوری داخل، در بخش دولتی حدود 2384000 ریال و در بخش خصوصی حدود 3020000 ریال معین شد که از تاریخ ذکر شده لازم الاجرا است. این هزینه شامل شامل پذیرش، نمونه گیری در محل آزمایشگاه، انجام آزمایش استخراج و RT PCR، گزارش و ثبت در سامانه وزارت بهداشت می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1418

به "تشدید نظارت بر آزمایشگاه&zwnjهای مجاز به انجام تست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید نظارت بر آزمایشگاه&zwnjهای مجاز به انجام تست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید