خبرنگاران بازار داغ واکسن کرونا در سرمای زمستان

به گزارش مجله استخدام جدید، تهران - خبرنگاران - شرکت بیونتک همزمان با نگرانی همگانی از انتشار گونه تازه ویروس کرونا در کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس، روز سه شنبه اعلام نمود که به همراه شرکت داروسازی فایزر، 12 میلیون و 500 هزار واحد واکسن کووید -19 تا خاتمه سال 2020 در اختیار اتحادیه اروپا قرار خواهد داد.

خبرنگاران بازار داغ واکسن کرونا در سرمای زمستان

به گزارش سه شنبه خبرنگاران از خبرگزاری رویترز؛ شان مارت مدیر بخش بازرگانی بیونتک آلمان گفت: این مقدار بیش از نیمی از 20 میلیون واحد از این واکسن را تشکیل می دهد که قرار است پیش از انتها امسال میلادی (2020) در ایالات متحده توزیع و تزریق گردد.

با توجه به تائید کاربرد این واکسن در روز دوشنبه در نهاد نظارت دارویی اتحادیه اروپا، آماده شدن این شرکت های داروسازی برای شروع مایه کوبی کرونا و لزوم تزریق 2 واحد از این واکسن با فاصله سه هفته؛ این مقدار واکسن، برای مصون سازی 6 میلیون و 250 هزار شهروند 27 کشور عضو اتحادیه اروپا کافی خواهد بود.

مارت اضافه نمود: کشورهای اروپایی متقاضی، در مدت پنج روز آن را دریافت خواهند کرد.

سیرک پوئتینگ مدیر اقتصادی شرکت بیونتک نیز گفته این شرکت میخواهد فراوری واکسن را از ماه فوریه(بهمن) در تاسیسات ماربرگ آلمان شروع کند. ظرفیت نهایی فراوری سالانه این تاسیسات که در سپتامبر خریداری شده است، تا 750 میلیون واحد خواهد بود.

این در حالیست که پیدایش گونه تازه و جهش یافته این ویروس در انگلیس و انتشار آن در کشورهای اروپایی و دیگر نقاط دنیا، بحران تازه ای ایجاد نموده و موجب سقوط بورس های بین المللی و بهای نفت شده است.

سازمان دنیای بهداشت نیز روز سه شنبه گفت برای آنالیز راه های مقابله با گونه جدید و مسری تر ویروس کرونا که در انگلیس شیوع یافته است، تشکیل جلسه می دهد.

سازمان دنیای بهداشت که مقر آن در ژنو است، در حالی که جانب احتیاط را در زمینه صدور هشدار عظیم در خصوص گونه جدید حفظ نموده، این فرآیند را بخش طبیعی تکامل همه گیری دانسته و انگلیس را به دلیل تشخیص آن مورد تحسین و تمجید قرار داده است.

همچنین مدیرعامل شرکت دارویی بایون تک آلمان اطمینان داد که واکسن ضد کرونای این شرکت در برابر گونه جدید ویروس کارایی دارد، اما باید تحقیقات در این زمینه انجام گردد تا در این زمینه یقین حاصل گردد.

اوگور شاهین گفت: در حال حاضر نمی دانیم که آیا واکسن ما قادر به محافظت در برابر گونه جدید است یا نه، اما از آنجا که پروتئین های موجود روی گونه دیگر 99 درصد مشابه پروتئین های گونه های غالب است، بایون تک به واکسن خود اطمینان علمی دارد.

شاهین توضیح داد که بایون تک در حال حاضر سرگرم انجام مطالعات بیشتری است و امید دارد که در هفته آینده در این زمینه به یقین رسد. وی اضافه نمود: احتمال اینکه واکسن ما موثر واقع گردد، نسبتا زیاد است.

واکسن بایون تک که با مشارکت شرکت آمریکایی فایزر فراوری شده، مجوز استفاده در بیش از 45 کشور از جمله انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا را به دست آورده است.

گزارش های منتشر شده درمورد شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس و آفریقای جنوبی، نگرانی هایی را ایجاد نموده، اما کارشناسان می گویند بعید است این ویروس به مصونیت ناشی از دریافت واکسن ضربه بزند.

گونه جدیدی از ویروس کووید -19 پس از آنکه نمونه اصلی اولین بار در ماه های انتهای سال گذشته در چین شناسایی شد، اکنون در انگلیس شیوع یافته است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز شنبه محدودیت های جدیدی را به دلیل شیوع این گونه جدید در کشورش گفت و چند کشور عضو اتحادیه اروپا و کانادا نیز محدودیت های مسافرتی از انگلیس اعمال نموده اند.

با شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس، سازمان دنیای بهداشت از مقامات انگلیس درخواست نموده است تدابیر سختگیرانه تری در اروپا برای جلوگیری از گسترش این نوع ویروس جهش یافته بکار گیرند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1445

به "خبرنگاران بازار داغ واکسن کرونا در سرمای زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازار داغ واکسن کرونا در سرمای زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید